Omtale fra forlaget
Møt William Wisting som ung mann! Stavern 1983: Det nærmer seg jul, og snøen faller tungt. William Wisting er nyslått tvillingpappa og en fersk og ambisiøs konstabel på politivakta. Under et brutalt ran havner han plutselig i sentrum for dramatiske begivenheter, men mer erfarne politimenn overtar etterforskningen. En vennetjeneste fører ham imidlertid på sporet av en annen forbrytelse. En ikke bare uoppklart, men sannsynligvis også uoppdaget drapssak. Bortgjemt på en forfallen låve står en gammel bil med kulehull i. Og mye tyder på at sjåføren ikke kom levende fra det. Saken skal forme William Wisting som politimann og gi ham en innsikt han vil bære med seg resten av sin yrkeskarriere: Slekt skal følge slekters gang..
Forlag Lydbokforlaget
Utgivelsesår 2016
Format Lydfil
ISBN13 9788242164223
EAN 9788242164223
Serie William Wisting (11)
Genre Politi og detektiver Krim
Omtalt tid 1980-1989
Språk Bokmål
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Helt grei krim av Jørn Lier Horst, den 11. boka i serien om politietterforsker William Wisting, men så veldig spennende blir den aldri. Artig å treffe den unge Wisting. Koselig lesing for det meste. les gjerne mer i bloggen min
Jeg var i tvil om jeg skulle lese denne siden den har fått lunken mottakelse. Synes boken var hyggelig lesning, ikke ofte man kan si det om en krimbok. Lettlest var den også, solid håndtverk fra Horst.
Beklager, Jørn, denne var ikke kjempemessig. Det er den første jeg leser av Wisting-bøkene, men jeg trodde her og der det var glemt at denne ikke er for juniorpublikummet. Den var litt enkel og manglet drama der det faktisk burde vært drama. Jeg måtte forresten le godt av diverse navn i historien og mener å se at humor har stått bak enkelte av dem. Fortellerstilen er forsåvidt bra den, på riktig gir. Det blir fler, men denne får bare en treer. Jeg har nettopp lest de to siste av Frode Granhus, ser du ...
Helt OK krim. Karakterene er litt platte og det er noe som mangler. Men som sakt, helt ok.
Gåtefull historie om hendelser som strekker seg nesten hundre år tilbake i tid. Her møter vi en ung Wisting som avanserer til etterforsker. Det er en fin stemning i boka, kjekk lesning.
Her er en oversikt over bøker jeg har lest i 2016. Bøkene legges kronologisk inn etter lesedato.
De 11 mest populære bøkene for voksne på Tysvær folkebibliotek 2017
En oversikt over bøker Marianne bak bloggen EBOKHYLLA MI har gitt meg lyst til å lese. Hun er meget belest. Trykk her for å komme til bloggen hennes.