Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2005
Format Heftet
ISBN13 9788203189234
EAN 9788203189234
Serie Thomas av Boueberge og Petter Hortten (1)
Språk Norsk bokmål
Sider 357
Utgave 1
Tildelt litteraturpris Aschehougs debutantstipend 1999
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Disse bøkene til Aust er så rørende anderledes enn resten av sjngeren, litt omstyendelige, litt "skrullete" med 1600tallets forklaringer og tanker- Jeg draes med bak i historien og århundredene samtidig som plottet er der og snirkler seg til løsning av alle løse tråder -Herlig og koselig
Jeg får ikke tak på disse bøkene av Kurt Aust. Vet jeg har prøvd før og gitt opp. Synd, for jeg liker historie.
Krim er stort sett ikke så fristende å lese, bortsett hvis det handler fra tidligere tider. Da blir det så mye mer spennende
Skjønnlitteratur satt i historiske omgivelser. Fra romaner satt til eldre historiske omgivelser (f.eks. Jan Guillous trilogi om Arn Magnusson satt til Middelalderen), til nyere historiske omgivelser (f.eks. Anne Karin Elstads slektskrønike "Folket på Innhaug" satt til 1800-tallet, og Erling Pedersens slektskrønike om Anna og Johan satt til 1900-tallet).