2012
Ingen favoritt
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
Sophie Stanton blir enke som trettiseksåring. I en alder hvor det er forventet at kvinner er gode til alt mulig, ønsker også Sophie å være den perfekte enken. Hun er ikke en elegant og besinnet Jackie Kennedy-aktig enke, men en mer Jack Daniels-type. Hun slukker sorgen med iskrem til frokost, og dukker opp på jobb i morgenkåpe og kanintøfler. Etter kort tid har hun ikke bare mistet mannen sin, men jobben, huset og den smale midjen. Det er når hun tror at livet er perfekt, at alt bare kan gå én vei og det er opp, at hun oppdager at heisen går motsatt vei. Helt ned i kjelleren.
Forlag Damm
Utgivelsesår 2007
Format Heftet
ISBN13 9788204137166
EAN 9788204137166
Språk Bokmål
Sider 313
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Sophie vert enke som trettiseksåring. Ho går gjennom mange stadier i sorgprosessen, og trur at det finst ein perfekt måte å vere enke på. Ho vert innhenta av eigne kjensler, og det går raskt nedover med henne. Boka er likevel skriven på ein sorgmunter måte, og er ei god bok å setje seg ned med.
Det at folk har det så vondt inni seg at dem gjør helt merkelige ting finner jeg ikke morsomt, bare trist! Dermed likte jeg ikke første delen av denne boka i det hele tatt, den tok seg derimot bra opp mot slutten. Hadde hele boka vært som slutten ville den fått mye høyere terningkast.
Jeg ønsker å være en klassisk enke – en Jackie Kennedy-type enke. Slank og behersket, elegant og yndig. Hvite hansker og perlekjede. Men det virker som jeg er mer Jack Daniels- typen – som hylgråter på supermarkedet og pløyer seg gjennom salatbaren med et hår like ustelt som en uoppredd seng.
Det finnes en del bøker som har et spesielt fokus på mat og drikke.
Kulinarisk litteratur, rett og slett.
Ikke kokebøker - selv om mange av bøkene inneholder også matoppskrifter.
Her er det altså snakk om skjønnlitteratur som leses med vann i munnen og en anelse av deilige dufter i nesen...
Helst vil jeg ha bøker på norsk på denne listen, men unntak kan taes til vurdering.
Bon appétit! Enjoy! Vel bekomme! Hyvää ruokahalua! ¡Buen provecho!
Bom apetite! Vælgagnist! Jó étvágyat! Verði þér að góðu!
Dobrú chuť !
Ith gu leòir! Bonum appetitionem! Selamat makan! Kia mākona!
Sommeren er en tid man kan kose seg på stranda , på hytta , på flyet, eller hjemme i godstolen med en god bok. Disse har jeg lest i sommer.