Ingen hylle
Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
En ny dose sitrende spenning fra Tom Kristensen!
Det tradisjonsrike Langholm Rederi i Tønsberg fører et rolig og lønnsomt forretningsliv. Rederen i tredje generasjon, Otto Langholm jr., har styringen ned til minste detalj. Livet går sin vante gang i den lille byen ved Oslofjorden. Helt til en morgen da en pensjonert krigsseiler brutalt trenger seg inn i kontorene med en ladning dynamitt og tar de ansatte som gisler. Samtidig kommer en student ved Høyskolen i Vestfold over noen kodede dokumenter i et privat arkiv fra annen verdenskrig.
Krigsprofitørens hemmelighet står i fare for å bli avslørt. Tyve år tidligere måtte en direktør i Enskilda Banken dø for det han visste. Nå må det igjen aksjoneres, spor ødelegges og vitner bringes til taushet.
For høyskolelærer Stine Lindh forandrer livet seg dramatisk. Hennes doktoravhandling om norske krigsprofitører leder henne inn i et kappløp der alle midler tas i bruk.
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2005
Format Innbundet
ISBN13 9788203190445
EAN 9788203190445
Serie Stine Lindh (1)
Språk Norsk bokmål
Sider 422
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
En bok som er spennende fra første side, og nesten helt til slutten, hvor det hele blir akkurat litt "over the top". Jeg skjønner at det er fristende å skrive en slik slutt, men personlig synes jeg han kunne latt være. Det er riktignok en smakssak, og det finnes sikkert dem som synes det er prikken over i-en. Språket er lett, og du "slipper" skildringer på fire avsnitt og ordsnobberi. Historien er engasjerende og en blir fort hekta. Alt i alt, ikke like sterk som "Dypet", som var den første jeg leste av Kristensen, men fortsatt en bok jeg koste meg med.
Spennede krim om krigsprofitører. Høyt tempo og spenning på aller høyeste nivå.
Etter å ha leste en del forskjellige bøker av T K vil jeg rangere ham blandt de beste norske forfattere i sjangeren. Til tider liker jeg hans bøker bedre enn f.eks. Jo Nesbø. Han legger sine handlinger inn i meget troverdige miljøer og jeg får alltid noen "aha" opplevelser om disse, i tillegg til spenningen.
Anbefales på det sterkeste for den rene krim-elskeren.
Elsker å gå på loppemarked å se på bøker. Denne gangen føler jeg meg ekstra heldig! Fikk alle disse bøkene for kun kr 170,-