Ingen lesetilstand
Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
Anne Karin Elstad . Julie
Julie er første bind i romanserien om Julie Rød. Handlingen er lagt til 1918 og 1919, vesentlig i Romsdal og på Nordmøre. Julie er 18 år. Hun kommer fra enkle kår, og har nå reist hjemmefra og tatt seg arbeid som kombinert butikkdame og tjenestejente hos kjøpmann Fuglevik. Julie er fornøyd med tilværelsen. Hun er en svermerisk ung jente som er nysgjerrig på de unge mennene, og dessuten skriver hun dikt. Julie er glad i livet og fremtiden ser lys ut.
Julie utkom første gang i 1993.
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2000
Format Innbundet
ISBN13 9788203182839
EAN 9788203182839
Serie Julie (1)
Språk Norsk bokmål
Sider 237
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Et hyggelig gjensyn med Anne Karin Elstad sine bøker, 30 år siden jeg leste Innhaugfolket, og 20 år siden jeg leste For dagene er onde og Maria Maria. Nå har jeg omsider startet på serien om Julie, og inntrykket jeg sitter igjen med etter å ha lest første bok, er at dette er nok en god serie av Elstad. Får litt assosiasjoner tilbake til for dagene er onde, der bygdesladderen og "bygdedyret" er levende, også i denne boka om Julie, må man passe seg vel for hva man gjør for å passe seg for bygdesladderen. I denne boka finner Julie seg kjæreste, og forlover seg, og det aner meg at livet ikke bare blir enkelt for henne heller ikke i neste bok, som i denne.
Det smerter når vakre drømmer går knas, slik må det være. Og hvem har sagt at det ikke er lykke i det hverdagslige liv ?
Det er vanskelig å te seg naturlig når en spiser under oppsikt [....].
Denne listen er en oversikt over klassesett som er tilgjengelige for lærere på Rælingen vgs.