Klikk på en bok for å legge inn et sitat.
Hvis du ikke ser hvor du skal, er faren stor for å havne et annet sted.
LAURENCE PETER
Elsk meg
Se meg for her er jeg.
La meg få komme nær
hjertene deres
slik som den jeg er.
Den jeg forsøker å være.
Gi meg din morgendag.
Min eneste lengsel her og nå
elsk meg som den jeg er.
AINBUSK SINGERS
Det var den følelsen du får når du leser noe og ordene taler direkte til deg og bare deg, selv om det mennesket som skrev dem døde lenge før du ble født - eller selv om vedkommende er i live og ikke aner at du eksisterer.Ordene siver rett inn i hodet på deg. Flyter i dine hemmelige hulrom og former seg perfekt etter dem, lik vann. Og du er en tanke mindre alene i universet fordi du er blitt sett, fordi du er blitt fylt, fordi noen en gang satte ord på ting inne i deg som du ikke selv kunne finne ord for[...]
Begynnelsen på historien kan vi ikke gjøre noe med, og slutten vet vi ingenting om, men det som er vår del skal vi leve som skikkelige folk (...)
For å komme ut av berget må vi først gå langt, langt inn i det, for der er der utgangen er. Det hjelper ikke at det skrekkelige trollet ligger der inne og sover. Vi må finne det og vekke det og hogge alle de ni hodene av det så de triller til hver sin kant, sier han.
Uansett hva min vei viser seg å være, rømmer jeg ikke fra den, men går sakte så jeg ikke går glipp av noe underveis.
Det er ok å være redd. Hvordan skal du ellers vite når du er modig?
Vel, la meg fortelle deg at for å kunne åpne mine øyne hver morgen og se på verden, må jeg tro.
I denne delen av verden må gylne tråder letes frem mellom sprekker i steiner og trær, skjønnheten snor seg rundt hjertet og samler seg i små lommer sjelen.
Kanskje hun bare skulle gå rett gjennom porten og fortsette å gå, men hun ble stående hvor hun var, og forsøkte hardt å ikke drukne seg i nærværet hans. Men hun måtte puste, og da hun gjorde det, trakk hun inn duften av såpe og mint-tannpasta, og døde littegrann.
-Verden er full av mirakler, mamma. Alt vi må gjøre, er å finne dem som tilhører oss.
Bøker er arven som et stort geni etterlater menneskeheten, de gis videre fra generasjon til generasjon, som gaver til de ennå ufødtes ettertid.
Joseph Addison
Hemmeligheter må voktes godt, og prisen er høy. Hun åpnet øynene og myste mot solen. Ensomhet. Prisen er ensomhet.
Glem aldri kjærligheten.
For når han synger, tier til og med fuglene for å lytte.
Jeg skulle ønske jeg kunne spare den lille rest jeg har igjen av livet inntil jeg vet hva jeg skal gjøre med det.
Vær høflig mot alle, vennlig mot mange, intim med få.
For mennesker er aldri mennesker helt alene. Mennesker er mennesker i et eller annet system. Menneskene kan endre disse systemene, men systemene kan også endre menneskene. Og skal vi forstå enkeltmennesket, må vi se både på den enkelte, og på helheten. Vi vil nok aldri forstå alt da heller, men kanskje litt mer enn om vi holdt oss til diagnosene. For diagnoser kan bare beskrive. Skal vi forstå, må vi se på menneskene.
Kjærlighet er å ville godt.