Da setter jeg dem på listen, liker litt underholdning og spenning, god helg :)
Denne boken skal jeg faktisk sette på leselisten, hørtes utrolig spennende ut.
Kos deg med boken, god helg :)
Koselig også med litt feel- good litteratur også. Har selv lest en bok av Sparks og likte den så forsovet ganske godt. Håper du koser deg videre med boken og lydbok, ha en god helg :)
Tusen takk for det :). Håper du kose deg med "Noen kjenner mitt navn" og at du får en god helg :)
Herlig med langhelg :)! Kanskje jeg skulle sette noe av Dan Brown på leselisten. Har jo lest engeler og demoner og likte den ganske godt egentlig. Håper du koser deg videre med Opprinnelse, ha en god helg :)
"Drep ikke en sangfugl" er veldig flott bok synes nå, så kanskje jeg setter "Mister Pip" på skal leselisten. Håper du koser deg med bøkene og får en flott helg :)
Flott innlegg nok en gang, så mye rim i ordene. Bok nummer to synes jeg er veldig god Ferrante. Du kan glede deg, god helg :)
Da var fredag igjen, endelig vil noen si. Været er helt ok og gir både rom for gå av tur og litt av hvert.
Hva leser dere denne helgen? Denne helgen skal jeg bare lese noe pensum og egentlig slappe av før eksamen stormen og oppgaves stormen tar over. Det blir litt av studie ting å gjøre denne helga. Så ingen nye romaner eller andre bøker før etter eksamen.
Håper alle dere får en flott helg med sol og noe å se frem til :)
God helg :)
På både barne og ungdomskolen ble vi lest for. Jeg husker at det var fantasy bok og annen spenningsbok på barneskolen vi leste, men ikke tittelen kun litt av handling og sjangeren. Ellers ble vi i 9ende klasse lest for Svenne av Per Nilsson og dette var veldig spennende bok. Det er viktig at barn og unge blir lest for å gi dem forståelse av ulike ting i samfunnet og øke leselysten ikke minst.
Denne helgen blir litt uten bøker dessverre. Kun pensumbøker nå på søndag og ellers bare slappe litt av før hektisk eksamen lesning kommer. Jeg prøvde å finne en bok, men fant ingenting så jeg tenkte egentlig like greit og ha bare slappe av også. Gleder meg veldig til eksamenstid er over og jeg endelig kan lese masse andre kjekke bøker.
God helg til alle sammen med bøker eller uten :). Nok en gang flott dikt, Jostein :)
Her har det vært mer mest pensumlesning og lesning av faglig litteratur til oppgaver som skal skrives. Ellers har jeg forsatt ca kommet 70% i The Power av Naomi Aldermann og tenke å fullføre denne helgen, håper jeg. Ellers håper jeg også rekker over pensumlesing søndag. Ønsker alle en god helg med flott vær og med godt fra bokverden eller noe annet godt :). God helg :)
Jeg elsker disse bøkene og synes de er helt fantastiske, men det er vanskelig å sette ord på hva som er så bra. Det er selvfølgelig skrivestilen til Hearn, men også ideer han har. Som Atticus sin mentale kontakt med hunden sin. Vennene hans, hvordan han behandler både venner og fiender. I tillegg blander han sammen mange ulike gudelærer (ikke slik at de blir noe annet enn de er). Atticus har møtt både irske, russiske, kristne, greske, romerske og norrøne (gude-)figurer så langt i bøkene.
Hvis du liker urban fantasy bør du ikke gå glipp av denne nydelige serien!
Det finnes mange kvinnelige forfattere jeg kunne nevnt. En som jeg har synes har levert faktisk i mange år Joyce Carol Oates, vil virkelig anbefale å lese hennes bøker. Det er alt av Marguerite Duras som også er veldig fin. Og Half of yellow sun av Chimamanda Ngozi Adichie.
Håper du koser deg med bøkene som du skal lese :)
Herlig skrevet nok en gang :). Denne helgen leser The Power Naomi Alderman, spennende bok om kvinner som har overtak på verden. Spennende vinkling synes jeg. Ellers skal jeg kose meg med god mat og lese litt pensum søndag.
Ønsker alle godt vær med bøker i solen eller ut, god helg :)
Jeg selv som barn like veldig godt historien Draken med de røde øynene av Astrid Lingren veldig fin og søt historie. Harry Potter som blir nevnt her likte jeg også veldig godt som barn. Jeg likte også veldig godt Frans historiene. Ellers kan jeg også anbefale Titanic ti liv av Axel Hellstenius, den var veldig populær blant venner og meg som barn.
Håper dere får flotte lese stunder sammen :)
hørtes ut som du leser spennende bøker. Godt med påske litteratur også. Jeg skal selv fortsatt høre lydbok Dinner at the center som er thriller- krim bok Nathan Englander og hører Little Fires Everywhere Celeste Ng og ellers leser jeg fortsatt bok av John Irving I en og samme person.
Ønsker alle god påske med bøker eller uten og fint vær :)
God påske og helg :)
Håper du koser deg med bøkene, god helg fortsatt til deg og god påske :)
Håper du koser deg med bøkene :). Vet at Tyskland også er veldig opptatt av påskekrim, men usikker på hvorfor det er slik. God helg fortsatt til deg :)
Ja kvaliteten synker fortere hvis det målet blir å produsere mer og mer. Ja det er klart at lesere også presser forfatterne også etter bestselger listen. Håper alltid på god litteratur som er skrevet på gode betingelser for forfatter.
Ønsker deg fortsatt en fin søndag :)