Jeg slenger inn tre tidligere tråder som ikke nødvendigvis har vært aktiv på en stund, men som helt sikkert er interessant for deg.

Hvilken stilling pleier du å sitte i når du leser?

en eller flere samtidig?

Hva er dine særeste lese-vaner? Denne tråden tar helt av.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

I morrest fant jeg en bok i min brors bokhylle. Den er på engelsk og handler om tid og universet og det hele. Jeg bladde i den, men begynte å svette og måtte legge den fra meg. Det ble for mye for meg. Det er grenser for hva jeg kan takle akkurat nå.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Bankebrettet vil han for eksempel ikke høre snakk om. Overhodet. Han kommer til å brekke det hvis han overrumpler meg mens jeg banker. Jeg blir nødt til å banke i skjul. Det er ydmykende. Jeg er jo tross alt voksen. Voksne bør ikke smugbanke.

Godt sagt! (9) Varsle Svar

Jeg vil gjerne bli med. Spennende det da.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Takk for tips :) ser den ligger ute på nett-tv.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Her er alle bøkene nevnt i Emma av Jane Austen.

Fordi jeg liker slike pertentlige lister der bøker nevnt i romaner er samlet på ett sted.


Godt sagt! (15) Varsle Svar

Ja jeg har ingen "kompetanse " til å si noe om dette men ble så nysgjerrig på om bøkene hans blir sett på som så verdifulle / enestående at de har kommet i den gruppen som vi ser på som en klassiker. Mulig at bøkene blir det , om 20 år.!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Er bøkene til denne forfatteren det vi kaller en klassiker / klassikere.? Eller " bare " en roman.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg har bestandig lest, fra jeg var nokså liten . Min mor og jeg besøkte bygdas bibliotek og lånte hauger av bøker. Som voksen er jeg like ivrig, men nå må jeg eie dem selv. Jeg har en godstol ( bokstolen min)i stua, hvor jeg kan sitte å se på bokhyllene mine og nyte synet av mine kjære bøker. Ikke som en materiell ting men som minner og historier jeg kan dvele ved. Når jeg leser en god bok , forsvinner jeg i den, den har min fulle oppmerksomhet og jeg ville ikke vært det foruten. Som liten leste jeg Anne fra Bjørkely, som stort sett var i en drømmeverden av en bok og dens historier. Jeg har nylig sett disse bøkene filmatisert ( for tredje gang) og forstår hvordan denne lille jenta hadde det. Bøker kan gi oss flere typer stemninger i livet, stemning man kan være lenge i. Jeg har nylig lest en psykologisk krim/roman av Karin Fossum. Den handlet om en syk fyr som plaget eldre syke mennesker som ikke kunne forsvare seg , eller si fra. Denne boken ga meg en vond stemning, en ekkel sint følelse. Deretter leste jeg en virkelig feelgood bok hvor jeg satt lenge i stua , i en god varm stemning. Jeg kan vel si at jeg elsker bøkene / historiene / fortellingene og stemningen de gir meg.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Flott at du i det hele tatt har et ønske om å skrive da, og uanstt hva du skriver så er det jo litteratur. Hva folk mener er jo forskjellig. Jeg selv husker ikke så mye av disse Harlequin - romanene men mener å huske noen flotte lidenskapelige bilder på coveret. Tror jeg drømte om å se ut som de damene der ja.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg likte bøkene men ble nok også lei , forventer vel noe nytt fra forfatteren , bøkene ble nok litt for lik hverandre. Men som mange andre måtte jeg også lese alle, det er vel bare seks bøker så det gikk jo greit. Jeg så også alle som film , de var jo bra . Kommer det flere bøker leser jeg nok de også. Hun skriver jo bra.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg leser denne nå, og er helt oppslukt. Nydelig bok, jeg tar meg god tid med denne.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Usikker på om jeg i det hele tatt skal lese denne? Har lest begge hennes to forrige bøker Potensgiverne og Rapsgubbene og de trodde jeg på forhånd at jeg skulle like. Da på grunn av omtale og flotte cover.Men dessverre likte jeg ingen av dem. Er spent på hva leserne her inne mener om hennes nye bok.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

[...] venteværelset - det siste tilfluktsted for menneskelig motløshet.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Hva heter den dokumentaren?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Han overveide om han skulle kysse henne god natt, men bestemte seg for å la være og la drømmene hennes drive uten avbrudd, som når smeltende snø renner nedover elva til de steder de er ment å renne.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Ja det der gjør jeg også. Etter den første begeistringen og jeg lot meg rive med, hender det at jeg også nedjusterer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg har vanskelig for å gi hele seks på terningkast, det er bestandig et men, noe kunne vært bedre.! Er det flere enn meg som heller gir femmere enn hele seksere.? Hva skal til , hvilke kriterier krever du.? Må boka være så bra at du vil lese den flere ganger.? Analyserer du boken , hvordan den er skrevet .? Jeg elsker mange av bøkene mine men bare noen få utvalgte får hele seks i karakter.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg likte boken veldig godt men savnet også Sejer. Det var også noe uvant å lese en bok i jeg" form. Måtte lese noen sider for å venne meg til dette. Ga den en femmer .

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Overvurdert i Norge....Gunnar Staalesen men undervurdert mener jeg Karin Fossum. Hun er på høyde med Jo Nesbø . Utenlandsk tenker jeg at Paulo Coelho er sterkt overvurdert. Jeg har bøkene og har lest de fleste men skjønner ikke hvorfor. Undervurdert utenlandsk ? Der klarer jeg ikke finne et svar, kanskje om noen fra Norge flytter dit.!!!!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Sist sett

Kirsten LundGunillaSissel ElisabethFrisk NordvestMarianne MRogerGHeidiRuneAnniken RøilYvonne JohannesenPia Lise SelnesPer LundMorten JensenAvaHilde H HelsethAlexandra Maria Gressum-KemppiTove Obrestad WøienAkima MontgomeryBeate KristinIngunnJingar hJane Foss HaugenKjell F TislevollReidun Anette Augustinanniken sandvikEllen E. MartolHilde VrangsagenMaikenGrete AastorpBjørn SturødJulie StensethMads Leonard HolvikMorten MüllerStine AskeElin FjellheimAnne Berit GrønbechAnne Helene MoeHarald KLilleviKarin  Jensen