Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
"En håndbok i kunsten å bli lykkelig med færre ting. "
Ta farvel med alt det overflødige. Du kan bli lykkelig av å eie mindre!
Nåtidens forestilling om lykke påstår at jo mer vi eier, jo lykkeligere blir vi.
Alle lever med et håp om å bli lykkelig. Derfor kjøper vi mer enn noen gang før, og vi etterstreber det perfekte liv.
Farvel, ting er det bestselgende fenomenet fra Japan og introduserer den nye japanske minimalismen - kunsten å bli lykkelig med færre ting. Det er en revolusjonerende håndbok for deg som ønsker å endre måten du lever på, om det så bare handler om å kvitte seg med en håndfull ting - eller mye mer.
Boka gir deg en annen og bedre forståelse av hva lykke er, og frigjør deg fra en materialistisk hverdag hvor ting definerer deg som person.
Forlag Panta
Utgivelsesår 2017
Format Innbundet
ISBN13 9788279008354
EAN 9788279008354
Språk Norsk bokmål
Sider 194
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
En nyttig bok. Litt ekstrem for meg, men med mange gode tips til å gi slipp på ting og få orden i rotet.
Helt ok bok både positivt og negativt.
Denne boken er for langtrukket med altfor mange eksempler som sier akkurat det samme. For å være en minimalist så kunne han brukt færre eksempler, ble ofte irritert over å føle at jeg leste det samme om igjen og om igjen.
Han hadde et par gode tips, men en del av dem kunne også trekkes til akkurat det samme. Kjenner at jeg kjedet meg gjennom store deler av boken. Uansett glad jeg har lest den og håper å ta med enkelte tips.
Alkohol gjør deg ikke lykkelig, men du slutter å være ulykkelig for en stund.
Ting du eier, vil til slutt eie deg.