Forlag Gyldendal
Utgivelsesår 1973
Format Heftet
ISBN13 9788205025769
EAN 9788205025769
Serie Easy readers
Språk Engelsk
Sider 94
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Når tre erkebritiske menn skal på båttur går det ikke akkurat enkelt for seg. I tillegg har de med en bisk og kranglevoren hund. En reiseskildring som tar helt av! Hysterisk morsom bok.
Det er helt utrolig hvordan enkelte bøker kan fenge selv om de er gamle. 100 år siden denne ble skrevet og allikevel gis den fortsatt ut i nye opplag. Et lite innlegg om boken har jeg skrevet på bloggen min
herlig, Artig å lese :-) virkelig erkeengelsk humor
"Det er merkelig dette, men jeg kan aldri lese om en sykdom uten å bli nødt til å dra den konklusjon at jeg lider av den, i dens mest ondartede form. I hvert enkelt tilfelle virker det som om symptomene stemmer overens med alt jeg noensinne har følt."
Dette ble skrevet for 123 år siden. Noe er i hvert fall stabilt gjennom århundrene.
Det er ikke det at jeg misliker arbeid, å nei. Jeg er glad i arbeid. Det er fascinerende. Jeg kan sitte og se på det i timevis. Jeg elsker å ha det i nærheten, og tanken på å kvitte meg med det, gir meg ren hjertesorg.
Du kan ikke gi meg for mye arbeid. Det å samle opp arbeid har nærmest blitt en lidenskap for meg: Kontoret mitt er så fullt at det ikke er en eneste tomme med ledig plass. Snart blir jeg nødt til å bygge på en ekstra fløy. Og jeg er svært forsiktig med arbeidet mitt også. Noe av arbeidet som jeg har nå, har jeg hatt i besittelse i årevis, og det er ikke et eneste fingermerke på det.
I will not take up your time, dear boy, with telling you what is the matter with me. Life is brief, and you might pass away before I had finished.
“I can't sit still and see another man slaving and working. I want to get up and superintend, and walk round with my hands in my pockets, and tell him what to do. It is my energetic nature. I can't help it.”
72 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verketHuskeliste over bøker eg godt kan sjå etter når eg skulle vere så uheldig å ramle innom ein bruktbutikk eller loppemarknad. Men som tittelen seier, det hastar ikkje, eg har plenty av uleste bøker i bokhylla.
Begrunnelsene finner du i denne artikkelen fra The Guardian