Omtale fra forlaget
Oppslukt av skogens mystikk setter forfatteren av denne boken seg et mål: Han vil utforske skogens historie, dens betydning som livsmiljø for planter og dyr, og ikke minst dens plass i menneskenes forestillingsverden. I folketroen har skogen vært hjem for merkelige, overnaturlige vesener, men også mer vanlige skapninger har vakt undring og frykt. Det gjelder i særlig grad ulven, og også forfatteren, den ellers nøkterne naturforskeren Reidar Müller, blir dypt fascinert av dette mystiske rovdyret. Av erfarne skogsfolk lærer han å spore ulv, og fascinasjonen blir til en besettelse. Til slutt blir forfatteren stående alene ute i villmarka og ule etter gråbein. Får han svar?
Forlag Aschehoug
Utgivelsesår 2018
Format E-bok
ISBN13 9788203364136
EAN 9788203364136
Språk Bokmål
Sider 286
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verketSteinalderen tok ikke slutt på grunn av mangel på stein, og heller ikke seilskutetiden på grunn av mangel på eik.
Sammen med en bjørneforsker kom jeg over både et hi, gravd ut under en fururot, og beinrestene etter et elgkadaver. Forskeren fortalte meg at bjørnen, nei, den er ikke farlig. Stå rolig, nyt synet, og trekk deg fredelig tilbake, var hans råd. Eller gjør som en kollega av ham gjorde da hun kom over en bjørn på blåbærtur: Syng en finsk folkevise - da stikker den.
Ingenting er mer levende enn et dødt tre - ...
36 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket