Jeg er bare på side 51, men godt fornøyd hittil. :-) Liker måten han tegner karakterene på.
Kommer an på hva du liker :-) Boka er veldig romantisk, litt spennende, ganske morsom, men ligner mye annet. Terningkast sånn ca fire.
Så det er bare å bake kake og sette seg foran tv-en. Gode ting vil skje.
Lars, leseglad lastebilsjåfør
Lars er lykkelig når han lytter til lydbøker langs landeveien. Han frakter litt av hvert over landegrensene, men aller helst lesestoff. Da lurer han seg til å lese litt av lasset.
Master Bruce, I do understand your desire for a quick and painless resolution, but I'm unable to convince the computer program of your urgent need.
Det hender helt klart at jeg blir tiltrukket av et slående bokomslag. Jeg ser også hvor mye utseendet betyr for hvilken bok barn velger. Anonymt, kjedelig eller et omslag som ikke treffer målgruppa kan føre til at et godt innhold ikke når fram, dessverre.
Det jeg likte best i boka var familien Bishops hus. Der skulle jeg gjerne flyttet inn!
Jeg syns alle tre bøkene om Engel har vært spennende, og de bør fenge målgruppa. Jeg syns også denne tredje boka sluttet litt slapt, spesielt siden den er den siste. Hadde forventet mer av slutten på trilogien enn dette, hun blei stående igjen uten noe, syns jeg.
Bra idè! Flott med en god bok om biler og andre motoriserte kjøretøy som er oppdatert på norske forhold! Men bildene er for enkle å gjette ut fra - toåringen min tar det lett, og da faller vitsen med de trinnvise hintene bort.
Fin og variert bokliste!
Jeg har av og til gitt terningkast, men gjør det stort sett bare om jeg syns den er super. Terningkast blir en veldig snever vurdering, syns jeg, liker heller å vurdere med ord.
Barnebøker må fungere for barn. Når det er sagt: barn er like ulike som voksne lesere, derfor trenger vi et mangfold av bøker. En barnebokkritiker må gjøre seg opp en mening om boka fungerer for målgruppa, og den bør helst prøves ut, synes jeg. Men den voksne kritikeren kan aldri påberope seg å lese som et barn, der er barnebokanmelderens dilemma. H*n er voksen, og må derfor uttale seg som voksen. De fleste kritikker av barnebøker skrives også for voksne.
Som Heidi B sier er det flere barn som anbefaler bøker, og det ønsker jeg meg mer av. Jeg kan si at en bok er god til jeg blir blå, men sier en venn det samme, har det mye større påvirkningskraft en enn voksen har. :-)
Kan anbefale ungdomsboka Uglies av Scott Westerfield, om et samfunn der alle får lov til å bli pene - de opereres pene når de blir seksten og ingen diskrimineres på grunn av utseende. Dette er den første boka, med mye action, men også rom for å reflektere.
Enig! Har akkurat lest ferdig Hundedager, har lest og ledd og kost meg. :-)
Jeg syns en kokebok er en fin gave. De fleste ungdommer liker å lage mat, og alle får bruk for det. :-)
Herlig sjarmerende om Lou og mammaen hennes, om kjærlighet, vennskap, oppvekst og livet generelt. Veldig fin tegneserie for jenter på Lous alder - og for mødrene deres!
Jeg liker boka, men tung er den, veldig mange personer å forholde seg til. Min konklusjon var at dette blir en sommerferiebok! Omslaget er forøvrig lekkert!
Litt gøy og kos, men aaaargh, jeg får lyst til å hoppe inn i boka og be dama ta seg sammen!
Jeg koser meg med boka selv om jeg egentlig er ganske så lei av kjekke vampyrer. Også er det morsomt av og til. Den trøstende kommentaren "Hun bjeffer verre enn hun biter" får en liten ekstra trøkk når det handler om en vampyr :-D
"Jeg trenger friskt blod, men jeg venter ikke at Victoire og Alain skal skaffe det fra Paris midt på natten". Ysabeau virket fryktelig fornøyd med seg selv. Jeg kjente knærne svikte.