Da er november, eller Movember, igang. Er det noen av gutta som planlegger å spare til bart? Her er reglene i tilfellet. Movember er guttas måte å sette fokus på menns helse, spesielt prostatakreft og andre kreftsykdommer. Jentene kan også hjelpe til, vil du være en Mo Sista kan du titte her.

Endelig har jeg noen nye bøker å lese, jeg er igang med Mørke krefter av Stephen King. Dette er en av de tidligere bøkene han har skrevet, jeg er snart halvveis og spent på resten, men jeg tror ikke dette er en av hans beste.

Stueboka er Fagerskinna -sagaen om Norges konger av Torgrim Titlestad og Edvard Eikill. Tror denne kan være litt tung, men ved å lese noen sider av gangen regner jeg med å komme gjennom den.

God helg!

Godt sagt! (7) Varsle Svar

Der tar du opp noe jeg synes er viktig, å tenke gjennom det. Om de ender opp med å kjøpe boken eller ikke bryr jeg meg ikke med, men jeg synes det er viktig å ta et aktivt valg.
Bra at du tar det opp, jeg kommer hvertfall til å følge med på både debatten og denne tråden. Kanskje kommer det noen som har lest den etterhvert og.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Nå er jeg langt fra noen filmekspert, men jeg synes de var bra. Gode skuespillere og riktig gjengivelse av historien, hvertfall sånn jeg husker den. Den er ikke like mørk som Vikings, men det regner jeg med at du skjønner basert på bøkene.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Dette er en bok jeg kjenner jeg blir veldig nysgjerrig på, samtidig som den gir meg en utrolig dårlig smak i munnen. Uten å vite spesielt mye om prosessen, rettigheter og hvilken tilstand Wenche Berhring Breivik var i, kjenner jeg at jeg er skeptisk. Det første som slår meg er at hun var i en utrolig sårbar tilstand som Marit Christensen har utnyttet seg av. Dette vet jeg selvfølgelig ikke. Det kan også være at hun var sterk og grep muligheten, men angret da hun fant ut at hun ikke hadde nok kontroll over utgangen.

Forhåpentligvis fører dette til at andre tenker gjennom følgene og sikrer seg bedre om de går med på et lignende prosjekt.

Av prinsipielle grunner kommer jeg ikke til å kjøpe eller lese den, men jeg kjenner meg fristet.

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Igjen briljerer Hans Olav Lahlum med sine "gammeldagse" klassiske mordgåter. Her er det lite blod og gørr, men desto mer kløktig detektivarbeid og en samling av tråder og vitneutsagn som til slutt, og med god hjelp fra Patricia, gjør at man konkluderer med hvem som er morderen.

Jeg har tidligere aldri klart å gjennomskue morderen, men i De fire vinglassene gjorde jeg nettopp det - temmelig tidlig faktisk... Det ødela likevel ikke min opplevelse av historien, da det ble desto mer interessant å lese videre for å finne ut om min teori var riktig. Det er da også litt av poenget med slike mysterier (etter min mening), at det skal være mulig for leseren å pusle sammen ledetrådene og forsøke å konkludere selv.

Hans Olav Lahlum var nettopp på mitt hjemsted, Dokka - og presenterte der blant annet sin nyeste bok, Kameleonmenneskene og den gleder jeg meg til - både ut fra tidligere erfaringer med forfatteren bøker, og spesielt fordi han leste utdrag fra boken som satte igang nysgjerrigheten.
Jeg liker måten Lahlum skriver på, og blir umiddelbart hensatt til tiden historiene foregår på - og det er utrolig deilig å lese disse gammeldagse (huff, det høres nesten negativ ut, men det ER virkelig ikke det altså) mordmysteriene som ligner så mye på de gamle klassikerne! Herlig lesning, rett og slett.

Les flere bokanmeldelser på ritaleser.com

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg var heller ikke så veldig begeistret etter den første boken, så det gikk mange år før jeg leste den neste. Sier som deg, hipp hurra for bok 3, den ga hele verket mening. Kanskje jeg har modnet litt i mellomtiden....

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Å ja, denne husker jeg! Drev også med prakking, og ga den til farmor til jul det året. En utrolig skjønn bok.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

[Elizabeth George sin serie om Lynley og Havers er ikke av den hardbarka typen, men det pleier å være spennende og medrivende å lese. Det var ikke mye spenning i denne romanen, og historien var ikke særlig kriminell heller. En fin historie er det, med et stort persongalleri. Jeg slet litt med å huske hvem som var hvem, og hvem som var gift med hvem, men jeg kom inn i det etterhvert. Det meste av handlingen går med til å bli kjent med familien rundt dødsfallet som boken åpner med. Det fenget rett og slett for lite til at jeg greide å holde oppmerksomheten der den skulle være.

Lynley er bare såvidt med, og noe politietterforskning driver han strengt tatt ikke . Jeg digger Havers og hennes forhold til naboen, men i denne historien driver hun ingen egentlig etterforskning, bare litt snoking, og hun er alt for lite med i handlingen. Ikke før helt mot slutten når alle tråder er samlet, og det hele rundes av, får vi en spennende liten smakebit på fortsettelsen (i neste bok).
Ikke hennes beste dette her, får håpe Just one evil act som kom ut på engelsk i oktober, er litt mer spennende.]1

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Da har jeg sett de 4 første episodene av Vikings, og jeg må si jeg er veldig imponert. Både skuespillerprestasjoner (spesielt de to hovedpersonene Ragnar og kona) og grafikken synes jeg var veldig bra.

Etter å ha lest Arn-trilogien av Jan Guillou ble jeg interessert i denne tidsalderen. Den første boken "Veien til Jerusalem" er lagt til 1150, men jeg tror du kan ha glede av bøkene selv om de handler om tiden etter vikingtiden da kristendommen allerede var innført.

Mange bra tips som har kommet i denne tråden.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Saken er avsluttet Rebecca, og da blir det feil å orientere/legge til opplysninger for de som ikke har fått det med seg.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Denne boken har fått høye terningkast inne hos bokelskere.no, og derfor måtte jeg gi den en sjanse. Jeg er jo veldig glad i fantasy, så å prøve kunne jeg i alle fall gjøre! Den hadde en del spenning, og jeg likte historien godt. Synes kanskje det skjedde litt for lite handling med tanke på hvor tykk boken er, men jeg ble helt oppslukt etter at jeg var halvveis. Leste den faktisk ut på en dag ca, så det lover jo bra!

Resten av omtalen min kan du lese her: http://sarai94.blogg.no/1382886821_fallen_engel.html

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Det kommer ann på hvordan man tolker det vil jeg tro. Personen hadde en tendens til å sette ting på spissen og uttale seg ganske krast. Når man i tillegg går på person istedet for sak så skjønner jeg at mange reagerer og synes det går for langt. Om man uttaler seg for å provosere må man nesten tåle at folk blir provosert

Er helt enig i at folk skal få være seg selv her inne, men jeg synes også det er viktig med folkeskikk og etikette. .

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Jeg synes Lobotomisten er mye bedre enn Heksedoktoren, så den kan du egentlig fortsette å lese :-) Og Heksedoktoren er en direkte oppfølger, så det er greit å ha lest dem i rekkefølge. Og dessuten, det kan godt hende du liker Heksedoktoren, selv om jeg ikke gjorde det :-)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Ohh, tusen takk :D !

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Synd du ikke leste Tysteren og Skyggerom først, de henger litt i sammen, men ikke mer enn at du vil ha glede av å lese dem etterpå. Jeg likte også Hevneren veldig godt :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Så synd at du ikke likte den. Kanskje ikke rett tid eller stemning? Jeg elsket den, og la faktisk ferieturen om Barcelona rett etterpå for å se kirken. Jeg kan altså ikke lokke deg til å lese Barfotdronningen? Hans tredje bok. I mine øyne, fantastisk bra den også :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Å nei, en treer? Jeg satt meg akkurat ned med Lobotomisten, for jeg følte at jeg måtte lese denne først. Forstår på din omtale at det er viktig. Kanskje jeg skal lese de 100 første sidene av Lobotomisten også gå videre til Heksedoktoren?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg ville gjerne vært dum og uvitende.
Da ville jeg ikke visst hvor uvitende jeg var.

Godt sagt! (13) Varsle Svar

Sist sett

DemeterTanteMamieAlice NordliritaolineAnneWangnefertitiKathrineKirsten LundStine AskeStein KippersundIngunn ØvrebøGroKaramasov11GladleserBjørg L.Beathe SolbergbrekToveHallgrim BarlaupChristofferHanneAstrid SæverhagenPiippokattaStig THeidiBerit RHarald KPernille GrimelandEmil ChristiansenMorten MüllerVannflaskeKaren RamsvikTine SundalEster SLisbeth Marie UvaagEivind  VaksvikFrisk NordvestMari ArnLilleviJarmo Larsen