En sjelden gang i blant kan det være nyttig å vite at et innlegg har blitt endret etter at det har fått stjerner av noen og etter at noen har svart på det.

Jeg føler i ikke selv ubehag av at det viser at et innlegg jeg har skrevet er redigert. Det er i alle fall ikke meningen å stigmatisere folk som redigerer et innlegg.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Nei, den er nesten usynlig, og inspirert av http://reddit.com som bruker en liten asterisk etter innleggets alder om det er redigert.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt poeng. Jeg har nå lagt inn en subtil markering av dette, som blir synlig på innlegg i framtida. (Det blir med tiden også synlig på eldre innlegg, når de oppfriskes i cache-serveren.)

Denne meldingen er redigert, forøvrig. Klarer du se det?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Den nye fanen "bokanbefalinger" har nå blitt justert og fått tre valg:

1) Basert på siste bøker - dette valget kombinerer bokanbefalinger for de ti siste bøkene du behandlet i boksamlingen din - men vi tar ikke med bøker du har gitt terningkast fire eller mindre. Vi tar heller ikke med bøker du har avbrutt.

2) Basert på favoritter - dette valget kombinerer bokanbefalinger for de ti siste favorittbøkene dine.

3) Basert på terningkast - dette valget henter bøker du har gitt terningkast fem eller seks og gir deg bokanbefalinger basert på disse.

Godt sagt! (13) Varsle Svar

I dag har vi fått en ny fane på menyen: "bokanbefalinger - bare for deg.

Der finner du bokanbefalinger basert på de ti sist oppdaterte bøkene i boksamlingen din.

Hver gang du legger til en ny bok vil denne oppdateres automatisk.

Godt sagt! (14) Varsle Svar

Bøker skal ikke forsvinne fra boksamlingen når man sletter en bokhylle.

Jeg har dobbelsjekket i kildekoden der sletting foregår, og alt ser fint ut der. Jeg har også slettet bokhylle fra min egen boksamling, og ingen bøker forsvant.

Bøkene havnet som du sier i "Usorterte bøker". Kan det være at det var et tall som ikke oppdaterte seg når du slettet bokhylla, slik at det bare virket som at bøkene i den forsvant?

Når jeg åpner lenken til dine leste bøker i 2010, så har du 85 bøker der. Ser du også dette tallet nå, eller er det ennå 61 hos deg?

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sitter her og er litt i stuss om jeg skal si noe om dette. Tror jeg skal si det på denne måten: Hei, Stig. Der var du jo. Var det ingen som klarte å snakke om deg før nå? Nei. Gjorde det såpass vondt? Ja.

Godt sagt! (15) Varsle Svar

Hei Jeanette! Det håper fordundre meg jeg også. Det skal hende noe seriøs skit hvis jeg ikke får skrevet noe :) Takkskalduha!

Godt sagt! (6) Varsle Svar

1: Utrolig løyen! 2: Proppfull av herlige bikarakterer! 3: Følelsen av å lese en velopplagt forfatter! 4: Dritmisunnelig på fortellergrepet i del en av denne tredelte romanen! 5: Del to fikk meg i gråt! 6: Del tre fikk meg i forbauselse! 7: Odda 4ever!

Godt sagt! (11) Varsle Svar

Dette skyldes et problem i et kodebibliotek vi bruker.

Når problemet oppstår går det ikke lenger an å svare i samtaletråden, og man må opprette en ny.

Når du ser serverfeilen oppså blir det ikke sendt en melding, så Frode har ikke fått åtte meldinger av deg :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Nydelig og sterk bok.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hjelp!!! - kan du være så snill å tilføye en mellomstasjon med teksten/advarselen "Vil du virkelig slette denne"?

Tar poenget her. Jeg har flyttet knappen og gjort teksten rød.

Slettede meldinger havner forøvrig i papirkurven, så de er ikke borte før du sletter dem derfra.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Lister kan man slette ved på klikke "rediger" og så "slett". :-)

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Teknologisk nyvinning på bokelskere.no:

Man kan nå slette meldinger i postkassa.

Godt sagt! (15) Varsle Svar

Jeg har slettet Sandra Doo's konto. Bra du sa fra om dette!

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Dette er ikke mulig i øyeblikket.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Nok en gang - skal det aldri ta slutt? - har jeg fått en ny favorittforfatter. Denne gang er det en dame som ble født i Georgia, der nede i det mørke Syden, Flannery O´Connor. Svinbra litteratur, dette.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Beste tipset her må være nasjonalbiblioteket tenker jeg.

Skulle ikke forundre meg om en her inne jobber der ...

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Men vises man fremdeles med det brukernavnet man har valgt her?

Ja.

Og hvordan virker det ellers - blir bøker man har lest automatisk lagt ut på face?

Nei.

Facebook Connect gjør det enklere å registrere seg og logge inn for dem som har konto hos Facebook.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Vel, det er meningen vi skal dele leseopplevelser, også de som ikke var spesielt gode.

Når det gjelder bokanbefalingsalgoritmer, så skulle vi ideélt sett kun hatt med bøker som var likt av dem som likte en annen bok. Dette krever at vi vet 2 ting: både hva du synes om bok a og bok b. Dette gjør vi som regel ikke. Én av ti bøker i boksamlinger har fått terningkast, f.eks.

Dermed bruker vi i stedet for de statistiske forbindelsene mellom alle bøkene i boksamlinger for å finne sammenhenger mellom bøker. Disse bokanbefalingene har blitt langt, langt bedre enn dem vi fikk når vi tok hensyn til terningkast.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Morten JensenPiippokattaAvaÅsmund ÅdnøyMarenLailaLene AndresenKaren PatriciaSynnøve H HoelNabodamaMaikenHeidiBjørg L.EvaJulie StensethMarianne MKnutMGrete AastorpLars Johann MiljeBenteAlice NordliLeseaaseLilleviKirsten LundPär J ThorssonKristinBeathe SolbergMona AarebrotmarvikkisReidun VærnesTanteMamieIngunn SLabbelineSissel Karlsen FjeldetINA TORNESTarjeiFrode TangenbeaverkriekHilde Merete GjessingTorill Revheim