The book of you

av (forfatter).

2015 Heftet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.46 (13 terningkast.)

30 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp bøker hos haugenbok.no

Marianne Kessels eksemplar av The book of you

Lesetilstand

Har lest denne

Hylle

SPENNING UK

Lesedato

2017

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Min omtale

Ingen omtale


Omtale fra forlaget

Sunday Times top ten bestseller and Richard & Judy pick, The Book of You is a terrifying psychological thriller about obsession and power, perfect for fans of Gone Girl and The Girl on the Train.Clarissa is becoming more and more frightened of her colleague, Rafe. He won't leave her alone, and he refuses to take no for an answer. He is always there.Being selected for jury service is a relief. The courtroom is a safe haven, a place where Rafe can't be. But as a violent tale of kidnap and abuse unfolds, Clarissa begins to see parallels between her own situation and that of the young woman on the witness stand.Realizing that she bears the burden of proof, Clarissa unravels the twisted, macabre fairytale that Rafe has spun around them - and discovers that the ending he envisions is more terrifying than she could have imagined.

Bokdetaljer

Utgivelsesår 2015

Format Heftet

ISBN13 9780007531677

EAN 9780007531677

Genre Thriller

Omtalt sted Storbritannia

Språk Engelsk

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

3 4 2 4 0 0

Bokomtaler

Kjempebok! Brekkekkel som en kjenning ville ha sagt. Stalker-roman av verste klasse! Anbefales!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Oi, den var spennende! Boken anbefales med hint om å ikke lese den etter det er blitt mørkt :-)
Link til omtale på bloggen min, Betraktninger.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Du vil kanskje også like

  • "Det som ikke vokser, er døende" av Jesper Weithz
  • "Den enøyde kaninen" av Christoffer Carlsson
  • "The girl before" av JP Delaney
  • "Apple tree yard" av Louise Doughty
  • "Sirenene" av Joseph Knox
  • "Du" av Caroline Kepnes
  • "Tilfellet Vincent Franke" av Christoffer Carlsson
  • "Medici-speilet" av Melissa Bailey
  • "En mann ved roret" av Nina Stibbe
  • "Til faste tider" av Margie Orford
  • "Øyesten" av Jakob Melander
  • "Flokkdyr" av Tana French
Alle bokanbefalinger for dette verket