Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
Etter læretiden og flere kokkestillinger følger en lang periode med perfeksjonering - Den franske perioden.De fremste inspirasjonskilder blir bl.a. Guy Savoy i Paris, Bernard Loiseau i Saulieu og Fredy Girardet i Sveits.Etter 11 år med Bagatelle i Bygdøy allé 3 opplevde han, som første restaurant i Norden, å få tildelt to stjerner i Guide Michelin. Han knytter nye bånd til Frankrike gjennom Traditions & Qualité - det franske kjøkkens "jockey-club", og blir senere opptatt i Relais & Chateaux som første og eneste Relais Gourmand i Norge. Eyvind Hellstrøm har som president for den norske Bocuse d'Or komitéen fulgt tre norske kokker frem til seierspallen, hvorav to gull- og en bronsjemedalje. Han har blitt tildelt André Enghs gullnål og mottok i 1998, som første kokk i Norge, årets kunstnerpris fra Oslo by.
Denne boken - BAGATELLER - den første fra Hellstrøms hånd - er et resultat av en lang kokkekarriere, ispedd litt humor.
Forlag Pantagruel
Utgivelsesår 2000
Format Innbundet
ISBN13 9788279000822
EAN 9788279000822
Språk Bokmål
Sider 192
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verketFordelen med å jobbe i bokavdelingen på loppemarkedet er at jeg får tatt en titt før loppemarkedet åpner. Litt ekstra hyggelige priser er også kjekt for en students lommebok.
Sommeren 2017 gjennomførte NRK P2 radioserien Faktasjekken - jakten på Norges beste sakprosa, i samarbeid med Norsk faglitterær forfatter- og oversetterforening (NFF). De ville undersøke hvilke sakprosabøker som har formet Norge og nordmenn etter 2. verdenskrig. Utvalgte eksperter i 10 ulike panel i 10 kategorier satte opp til sammen 250 bøker, og disse ble stemt over blant NFFs 5500 medlemmer.
Virkeligheten er fantastisk - les sakprosa!