Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
På et tilsynelatende kjedelig som Kløfta, skjer det spennende ting. Simen ble tilbudt opplæring i magiens fantastiske verden etter at han ved en tilfeldighet kommer over verdens siste gjenlevende magiker. En verdenshemmelighet som overgår enhver fantasi. Det er kunnskap som holder på å dø ut, og dessuten finnes onde krefter finnes der ute. Derfor haster det for Magikeren Gregers å lære opp Simen. Simen blir magikerens læregutt. Men fienden får tilslutt has på Magikeren og Simen er alene. Den siste magiker del 2: Belz og Ebub, fortsetter der den spennende og nervepirrende begynnelsen slapp. Den skumle Ebub har sluppet ut av fangekjelleren i Gnosishulen, og han har fått selskap av katta Belz. I sin fortvilelse over Gregers død, blir Simen et lett bytte. Belz og Ebub vil bruke ham til et helt spesielt formål. Sigbjørn Mostue har tidligere skrevet den prisbelønte trilogien Alvetegnet, som er blitt en moderne klassiker.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2011
Format Innbundet
ISBN13 9788202360955
EAN 9788202360955
Serie Den siste magiker (2)
Genre Fantasy
Språk Bokmål
Sider 284
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Nå er jeg ikke i målgruppa for boka ( dette er fantasy for barn og ungdom) og hadde egentlig ikke tenkt å lese bok nr to i serien. Men nysgjerrighet tok overhånd. Ga den forrige 4 og gir denne 5. Terningkastene justert for de i målgruppa. Noen ganger kan fantastisk litteratur for de yngre også appellere til meg som voksen leser. Har tenkt litt på dette mens jeg leste denne, hvorfor appeller ikke denne på samme måte som «Den mørke materien» av Philip Pullman eller bøkene til Rowling. Er det evnen til å overraske? Å kunne gi meg en uventet opplevelse eller at det blir skapt noe helt nytt. Er det en mangel på dybde? Jeg er er glad i verdensbygging. Å bli introdusert for nye magisystemer er noe jeg synes er gøy. Klarer ikke helt å lande denne tankerekken men vil helt klart anbefale serien for de yngste leserne. Gøy at det blir skrevet norsk fantasy for barn og ungdom. Plasser i et norsk miljø. Jeg kommer helt sikkert til å lese bok tre: «Nimrod» også, må jo finne ut hvordan det går.