Her var det mange gode bøker. Kjøpte selv "Nattog til Lisboa" for noen få dager siden, og gleder meg til å ta fatt på den etter alle de gode omtalene av denne boka. Det kan jo være godt å ha noe bra å lese på hvis en får uønsket besøk av influensaen eller noloviruset.Vinteren er gode lesemåneder samtidig som jeg ser hvor mye lenger sola kommer inn i leil for hver eneste soldag:)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Lykke til med ei fantastisk sommerliste! Du har mange gode leseropplevelser i vente her. Har selv kost meg gjennom 6 av dem, og Kilden har jeg lest mange ganger på bryggekanten i mitt sørlandske sommerparadis.Gled deg.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Les gjerne hva jeg mener om boka på bloggen min

http://askeladden-askeladden.blogspot.com/2011/01/bokanmeldelse-av-boken-under-de-dype.html

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Takk for mange fine svar som jeg har notert meg=)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg har nemlig funnet ut at jeg ELSKER romaner som omhandler familie hemmeligheter (og andre hemmeligheter) og løgner samt avsløringen av disse. Jeg har lest noen slike ( Fedrenes Løgner og Under de dype skyggene av Løvtunge trær) og de glir glatt inn som favoritt bøker og klarte nesten ikke å legge de ifra meg... Noen romaner som omhandler disse emnene har jeg notert meg. Men jeg er så redd for å gå glipp av noen romaner som omhandler teamet eller at jeg misforstår tror at boka handler om noe helt annet. Så jeg vil gjerne ha boktips om emnet fra dere andre bokelskere hvis dere vet om noen:)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg er helt enig. Mellom oss er en kjempegod debutroman som bør leses

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg leste den allerese da den kom ut første gang, og har alltid tenkt på densom ei god bok siden det. Kan ogå anbefale "Falketårnet" av E.Fosnes Hansen.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Søt og lett underholdning, men ikke veldig kvalitet over det. Har lest bedre og mer interessange jentebøker...

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fantastisk kjærlighetsroman, kan nok virke litt sær for noen, men jeg elsker denne!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fantastisk godt skrevet, men litt for forrvirrende etetrvært, selvom alt setter sammen på slutten drar han det litt for langt før han samler det. Men fin bok!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

En viktig bok å lese for å få et innblikk i en verden vi helst ikke vil skal være der, men som tragisk nok likevel er det.

At forfatteren skal kritiseres for å ha tatt side i denne saken synes jeg faller på sin egen urimelighet. For det første er stefaren dømt i flere rettsinstanser, og for det andre poengterer han flere ganger i boka at han har gjort flere forsøk på å få mor og stefar i tale for å gi historien en mer balansert fremstilling.

Forøvrig leste jeg morens side av saken i A-magasinet i høst, og jeg husker jeg tenkte at den reportasjen/intervjuet overhodet ikke hjalp hennes og stefarens sak.

Boka synes jeg var saklig skrevet, og man slipper grufulle emosjonelle detaljer - men det betyr likevel ikke at man ikke sitter med klump i halsen når man leser historien. På ett tidspunkt strømmet tårene også. Det jeg synes ødela boka litt var noen setninger som plutselig ble kuttet midt i, eller kom på nytt på neste side. Vitner om manglende korrekturlesning, og kanskje om litt hastverk?

Alt i alt anbefales boka - først og fremst for at det er en viktig historie å lese, og fordi det er viktig å aldri glemme Christoffer og andre hjelpesløse og uskyldige barn i samme situasjon!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Du burde sette serien til Julie Kagawa på listen din. Jeg holder på med første bok, The Iron King, og den er kjempebra. Hvis du googler serien, vil du se at den har fått overstrømmende anmeldelser fra flere utenlandske bokbloggere.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Intenst nifs affære. Anbefales. En av de beste spøkelseshistoriene jeg har lest.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

"You're not that girl,' Cole said, sounding tired. 'Trust me, I've seen enough of them to know. Look. Don't cry. You're not that girl either.'

'Oh yeah? What girl am I?'

'I'll let you know when I figure it out. Just don't cry."

Godt sagt! (0) Varsle Svar

"What are you wishing for?' Grace interrupted. 'To kiss you,' I said to her."

Godt sagt! (0) Varsle Svar

"Grace,” I said, very softly. “Say something.” Sam,” she said, and I crushed her to me."

Godt sagt! (0) Varsle Svar

"I fell for her in summer, my lovely summer girl, From summer she is made, my lovely summer girl, I’d love to spend a winter with my lovely summer girl, But I’m never warm enough for my lovely summer girl, It’s summer when she smiles, I’m laughing like a child, It’s the summer of our lives; we’ll contain it for a while She holds the heat, the breeze of summer in the circle of her hand I’d be happy with this summer if it’s all we ever had."

Godt sagt! (0) Varsle Svar

"...his yellow eyes gazed at me possessively -- I wondered if he realized that the way he looked at me was far more intimate than copping a feel could ever be."

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg har akkurat avsluttet boken og er rystet over hvordan de har hatt det der nede og også har det i dag. Trodde vel egentlig at jeg hadde lest en god del om Midtøsten og problemene der, men det ble liksom noe helt annet når det kom i romanform. Det ble ikke så lett å distansere seg fra brutaliteten her som jeg nok ofte har en tendens til å gjøre når det er avisartikler og faktabøker.Rett og slett en rystende start på årets lesning. Denne boka må jeg la synke litt før jeg begynner på en ny "tung" bok.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Sist sett

MarenHanneGodemineYvonne JohannesenKjerstiAgnesVariosaLinda NyrudKirsten LundChristofferJan-Olav SelforsTanteMamieTonje-Elisabeth StørkersenIngvild SHeidiBjørg Marit TinholtsomniferumStig TBeathe SolbergKarin BergHeidi BBLeseberta_23Linda RastenNorahLeseaaseBjørg L.Tine SundalVannflaskeHarald KHildeHeidi HoltanEster SAnne-Stine Ruud HusevågToveNicolai Alexander StyveTone Maria JonassenSilje HvalstadIngeborg GJohn LarsenKristin_