Jeg regnet jo med at du ikke bruker månedsvis på en bok :D Siden det er sånn hos deg også, så er det sikkert et glitch ett eller annet sted.
Ikke helt sikker på om dette er riktig "tråd", men jeg prøver. Når jeg henter frem "Hva skjer", så ser jeg under "Oppdateringer fra folk jeg følger" at den øverste boken, (Det står: Tone Lilleenget By leste Stryk meg over håret av Agnes Lovise Matre i 2013. 0 minutter siden), har vært den samme nå i utrolig lang tid, det står riktignok oppdatert 0 minutter, men det er helt feil. De oppdateringene som kommer like under skifter hele tiden, men altså ikke den øverste. Så da ble jeg nysgjerrig på hvorfor det er sånn.
Har bare lest en bok i mai, og det var siste boka i Sookie Stackhouse serien. Likte boka godt, men ikke helt slutten på den.
People, I have discovered, are layers and layers of secrets. You believe you know them, that you understand them, but their motives are always hidden from you, buried in their own hearts. You will never know them, but sometimes you decide to trust them.
I liked some things and hated some things. And there were some things I didn't know I had until I lost them.
I'm his and he is mine, and it has been that way all along.
Harry Potter har jeg vel lest seks ganger tror jeg. Sagaen om Isfolket har jeg lest to ganger. Jeg vet jeg kommer til å lese Hunger games og Sookie Stackhouse igjen. Er ikke noe tvil engang.
Har det samme her. Men ikke så voldsomt mange som dere da. 17 stykker i forskjell her. Måtte jo sjekke etter jeg så debatten her.
Vakkert, ømt og nært. En fantastisk diktsamling! Det er to år siden sist jeg leste denne, og den blir bare bedre og bedre for hver gang. Diktene rører deg innerst i hjerterota.
Ikke nå lenger. Før så ble vel de bøkene kalt ungdomsbøker eller bøker for unge voksne, men nå finner man lesere i alle alder. Selv er jeg 34 og elsker vampyrbøker. Selvsagt ikke alle, kvaliteten er som overalt ellers varierende. Men jeg sluker glatt vampyrbøker jeg finner gode.
Jeg er en hobbyleser og stortrives her inne. Skriver i de debattene jeg føler jeg har noe å komme med, men mange flyr langt over hodet på meg. De hopper jeg bare glatt over. Og jeg har da sett veldig mange bokelskere her inne under 40. Jeg liker å diskutere da, men uansett om jeg ikke hadde likt det, så hadde jeg fint trivdes her inne med å registrere bøker og få oversikten på den måten. Har ikke merket noe statusjag her heller for å være ærlig.
Denne boka er helt fantastisk. Les!!!!! Gleder meg til neste bok i serien som kommer på engelsk i august.. Bazar forlag gir ut den første boken i serien på norsk i begynnelsen av august - tips til dere som foretrekker å lese på norsk!
Takk for påminnelsen! Det er noe enklere for meg som har hjemmekontor, men jeg må jo ut og handle ...
Dessverre så er det den aller siste boka. Hun sa ganske tidlig at det bare ble disse 13 bøkene. Jeg også var fornøyd med kjærlighetslivet. Det jeg ikke var fornøyd med var at jeg følte boka var en av de beste på flere år hele veien. Det var action, drama, kjærlighet og alt den skulle inneholde, og plutselig virket det som hun tenkte at oi, nå må jeg runde av og vips så er boka ferdig kort oppsummert på noen få sider. Synes hun burde tatt seg bedre tid til slutten og heller skrive den bittelitt lenger for å få en ordentlig slutt på en såpass lang serie.
Bør man ha lest første boka for å ha glede av denne? Ser at denne inngår i en serie.
Jeg tror det ukjente, det skremmende og skumle er fascinerende. Vi ønsker å forstå hvordan slike mennesker tenker. Men den trenden med at alt skal bli verre har jeg også sett rundt om i tv-serienes verden. True blood feks gikk fra å være en bra serie med selvfølgelig noe blod og gørr til å være 70% blod, gørr og sex. De skal sjokkere.
Sannhet har det med å komme for en dag, enten vi vil det eller ikke.
En kan ikke gå gjennom livet uten å såre noen.
Jeg tror heller det er meningen at dere skal lære noe av motgangen dere har hatt. At dere skal kjempe skulder ved skulder og vokse dere sterke sammen. For hverdagen består ikke bare av solskinn. Det er gråværsdager også. Mange. Dersom dere allerede nå finner ut hvordan disse dagene skal møtes, vil dere være langt på vei.