Hos meg er det fullt kaos. Da vi flytta inn her, hadde jeg en hel hylle (altså en hel billyreol) med faktabøker, en med kokebøker og to med generelle romaner. Men så begynte denne boksamlingen min å vokse i rekordfart og vips ble de hyllene jeg hadde satt av til bøker stapp fulle. Så jeg kjøpte to nye hyller fra Ikea, og i dem står faktabøker og romaner om hverandre hulter til bulter. Men på et merkelig vis så finner jeg fram til det jeg skal, så jeg har tydeligvis system i rotet.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Jeg elsker jobben min, og bedriver sjangerhopping også når jeg skriver :D

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Det er nok å velge mellom i hvert fall - ingen mangel på serieforfattere :D

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Det er meningen man skal havne på viddene! Det er der det er morsomt. Kanskje du burde prøve noen av de kortere seriene?

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Det går på litterære kvaliteter. Og iflg forfatterforeningen mangler serieromaner dette. Jeg har ikke noe problem med at serieromaner ikke er høy-litteratur - jeg vet hva jeg skriver og er stolt av den jobben jeg gjør. Jeg synes bare at en forfatterforening burde være for alle forfattere, uavhengig hva de skriver. Men det er nå min mening :D

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Åja! Elsker serien! Kjedelig å være syk, men tror på at boken gjorde opp for noe av det :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

BORTE

Når jeg vil holde rundt deg
er du borte
Kanskje var du
bare et solglimt
som streifet en bølge
i middagsheten?

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Jeg leser lite serielitteratur(hvis jeg gjør det er det ofte med vampyrer og ikke norskspråklige), men er ikke flau over å legge det inn i bokhyllen min der. På min hylle ligger Sagaen om Isfolket og en annen norsk serieroman tror jeg. Har ikke funnet noen serie for meg, men det kan jo hende jeg gjør det engang :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar
Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg synes ikke det. Bøker er bøker, og noen ganger trenger jeg lett underholdning. Ikke noe å være flau over.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Ja, den heter "Finale" :-) Kommer til høsten om jeg ikke tar helt feil.

Har ikke kommet så veldig langt i Silence, men begynnelsen er i alle fall lovende. Liker drivet i bøkene.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt poeng. Det er ikke så lenge siden krim og thrillere ble ansett for å være "mindreverdig" litteratur. Hvem vet, kanskje serieromanene blir mer akseptert en gang i en fjern fremtid ...

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Halleluja......

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Serieforfattere er fortsatt ikke velkomne i forfatterforeningen. Serieromaner ansees ikke som ordentlig "litteratur". Det morsomme er jo at de som er mest imot serieromaner er ofte folk som aldri har lest noen av dem. Synd, men sånn er det nå.

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Jeg moret meg - ok, jeg kjedet meg - og tok noen stikkprøver på hvor mange som har lagt til noen av de mest populære serieromanene på sin side. Antallet som har dem i sine samlinger er lavt i forhold til antall faktiske lesere som finnes der ute. Og da blir jeg fryktelig nysgjerrig. Er det flaut å legge til seriebøker? Eller er det bare fordi denne siden ikke har så mange serieboklesere? Noen som har noen tanker rundt dette?

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Ungdomsromaner om seriemordere er populære for tiden, i denne spennende og atmosfæriske boken har Jack the Ripper en av hovedrollene.

17 år gamle Arabella(Abbie) Sharp har måttet flytte sammen med sin bestemor etter morens død. Abbie oppfører seg ikke helt etter bestemors ønsker, hun er en fin og ganske velstående frue og Abbie bør oppføre seg som hennes barnebarn. Som straff må Abbie arbeide som frivillig på Whitechapel Hospital i London, et sykehus for fattige kvinner og prostituerte. Abbie trives nemlig godt med arbeidet på sykehuset med stell av spedbarn, syke, fattige kvinner og prostituerte. Problemene oppstår når en av sykehusets pasienter blir funnet drept, det skal vise seg at Jack the Ripper er på jakt i Londons gater.

Historien er spennende, settingen er så virkelig at man nesten tror man er i London i 1888. Hovedpersonen virker å være sterkt påvirket av datidens sterke kvinner, sånt kan vi like. Abbie har et brennende ønske om å utdanne seg til å bli lege. I det hele tatt er det mye interessant om helsevesenet på den tiden i boken, det var et stort pluss syntes jeg(spesielt merket jeg meg forskningen på keisersnitt). Av de to Ripper-romanene var dette helt klart en favoritt. Jeg aner en fortsettelse i fremtiden og den gleder jeg meg stort til å lese.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Nå har jeg lastet opp nytt bilde fire ganger, prøvd å slette det gamle først også. Allikevel kommer bare det gamle fram, er det en bug eller noe et sted?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Min omtale av boken finner du her: Vestlandets leirgjøk

Godt sagt! (0) Varsle Svar

I søvnen, i timene de glemte oss, tenkte jeg på hva som skadet dem hver dag, hva som formet dem eller var med på å forme dem, hva de var redd for, som jeg ikke visste om, ikke hadde forutsetninger for å fange opp, men som var synlige for dem der inne. Jeg følte meg så hjelpeløs. De virket og virker så nœr meg, men likevel lever de sine egne liv, jeg vet ikke om jeg kjenner dem så godt.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

En gang må jeg ha tenkt at det ville beskytte henne. Å ikke vite, at det ville gjøre henne, gjøre dem, tryggere. Men når jeg ser henne nå, tenker jeg at det har virket motsatt. Kanskje er det sånn, at det man aner skremmer mer enn noe man blir fortalt. Det uskarpe, navnløse gjenferdet,

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Sist sett

ChristofferBerit RKirsten LundKjell F TislevollOdd HebækMarianne MEllen E. MartolPiippokattaAnneWangFarfalleMonica CarlsenEster SHeidi LTonje-Elisabeth StørkersenEgil StangelandMarit HøvdeIreneleserFiolingar hAnette Christin MjøsJ FHarald KTine SundalPer LundKaramasov11RufsetufsaInge KnoffAkima MontgomeryJane Foss HaugenJulie StensethSigrid NygaardHarald AndersenBjørg L.Synnøve H HoelAgneslillianerKarin BergIngunn STom-Erik FallaSigrid Blytt Tøsdal