Forlag Gyldendal
Utgivelsesår 2012
Format E-bok
ISBN13 9788205431737
EAN 9788205431737
Genre Historisk litteratur
Språk Bokmål
Sider 391
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Jeg har reist i tiden! 2000 år tilbake med Teltmakeren av Atle Næss :-) Boka store styrke er at den setter meg helt inn i en annen verden, jeg tror på han og det han skriver om Paulus og hans hjelpere. Anbefales!
"Teltmakeren", Atle Næss
En lærerik bok om viktige prinsipper og hendelser for å forstå verdensbildet fra Jesu tid og frem til i dag. For å forstå vår samtid, er det viktig å kunne ha litt innsikt i Midt-østen/asia historie. Det er, har vært og vil alltid være et svært viktig område for hele kloden vår.
Vi følger en gutt som blir slave, kjøpt fri, blir venn av Paulus, som altså har æren for at kristendommen ble ført ut i verden. Det er en historisk roman som skildrer livet i regionen, kivingen og forskjellene på særlig jødedommen og kristendommen, og hvor mektig romerriket var på den tiden.
Her blir vi gjennom Onesimos godt kjent med Paulus, som for meg står frem som en naiv litt småtullete mørkemann, med litt for store vyer. En slags grunder; religionsgrunder med en bipolar lidelse (mine ord).
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket25 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verketVikingtid, 1800-tallet, samtid. Utstilte bøker i biblioteklokalene 2015.