Takk for en fin introduksjon av boken - også til deg Lillevi. Dette er en bok som vil ta litt tid å lese. Det er også som jeg forstår en bok om refleksjon over den tunge tiden i Europa som nå er forbi/passert. Andre har jo vært tilstede, men da i en annen verdensdel som for oss har vært langt bort. 1900-tallet var kommunismen og fascismen vekst og fall.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Vet du hva, jeg fant ut at jeg hadde "Spør støvet". Den hadde jeg kjøpt på salg for 50 kr på Bokklubben. hehe leser ofte litt om forfatterne på Wikipedia før jeg bestemmer meg. Om en bok ikke treffer meg akkurat da, så vet jeg av erfaring at det vil det senere.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Tror ikke noen kunne målbinde ham hehe.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hei god morgen - ja Ivar Aasen kunne svinge pennen!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Richard Herrman har også skrevet, bibliotekene har bøkene:

  • Med skjebnen i hånden (W. Churchill),
  • Gammel trone til ny tid,
  • Maria Stuart og hennes verden
Godt sagt! (1) Varsle Svar

Den same Domen, som ein legg på andre, fær ein leggja på seg sjølv.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Takk! Likte din introduksjon av forfatteren. Her kommer det flere godbiter som jeg tror snart finner sin plass i min hylle. Det hjelper godt at Karin Jensen bekrefter å ha lest 2 av forfatterens bøker.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Gratulerer med flere medlemmer. Sjekket nå og antallet har vokst til 17050 leseglade medlemmer i alle aldre.

Godt sagt! (12) Varsle Svar

Det formidlingen mellom permene som teller uansett metervare hehe. Mange historier å velge mellom.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Gratulerer!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det er godt å høre. Selv kjente jeg ingen, men ble merket av det som skjedde allikevel. Tror ikke jeg har så sjokkert i mitt liv noen gang, bortsett fra 9/11. Boken har snust litt på og ønsker meg den.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Registrert!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Gleder meg at andre er også interessert i frø og kjerner. :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Den gong då

I begynnelsen
brukte eg
den utvendige tida.
Du veit
den med
stress og mas.
No held det
med
den innvendige tida.
Den med
ro og kvile.

Godt sagt! (9) Varsle Svar

Visste ikke at boken eksisterte. Skal på biblioteket i dag så da får jeg lete litt.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt sagt. Selv om uforskammede mennesker alltid vil bli sett med subjektive øyne. :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Retten er fyre alle den same.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Ja det er forferdelig at disse barna blir tatt hånd om på annet vis. De vil ha arr som vil følge dem igjennom livet på godt og vondt. De barna som klarer seg best er løvetannbarna, det ut som de klarer å stake seg ut hva de vil og ikke vil.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hmm det må være noe for Påske. Hvis ikke folk allerede har vært å røska til seg det meste.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Notert!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

VibekeLene AndresenKirsten LundDaffy EnglundKorianderBjørg L.Aud Merete RambølAstrid Terese Bjorland SkjeggerudElisabeth SveeStein KippersundHarald KEli HagelundNinaMorten JensenalpakkaEirik RøkkumPiippokattaSigrid Blytt TøsdalIngeborg GBeathe SolbergSigmundRagnar TømmerstøTove Obrestad WøienGro-Anita RoenRisRosOgKlagingIngebjørgKjell F TislevollHeidi LJulie StensethGunillaSissel ElisabethFrisk NordvestMarianne MRogerGHeidiRuneAnniken RøilYvonne JohannesenPia Lise SelnesPer Lund