Jeg har nok erfart dette, ved å være en ivrig sitatskriver.
Helt enig med deg. Alle innlegg burde vært inkludert.
Det er faktisk kun diskusjonene som er med og konkurrerer om beste innlegg. Både bokomtaler og sitater er utelatt.
Life is no straight and easy corridor along
which we travel free and unhampered,
but a maze of passages,
through which we must seek our way,
lost and confused, now and again,
But always, if we have faith,
a door will open for us,
not perhaps one that we ourselves
would ever have thought of,
but one that will ultimately
prove good for us.
A J Cronin (1896-1981)
Få - eller ingen - levde av dårskap.
Iblant får en sagt mest - ja alt - når en tier.
For meg har det fungert veldig bra å følge en leseliste for 2012. Jeg har laget den såpass fleksibel at det også har vært plass for impulsiv lesning. På den måten har jeg nå lest bøker som har stått i bokhyllene mine i flere tiår, og mange av de har gitt meg stor glede.
Nå er jeg i gang med å lage en liste for neste år. Bruker listefunksjonen inne på profilen og skriver kommentarer og omtaler der. Det er sjelden jeg har greid å følge planer, men nettopp fordi jeg har valgfrihet innimellom, så fungerer det. Også synes jeg det er deilig å slippe å lure på hva jeg skal lese til en hver tid.
Takk til deg Ava, etymologi er interessant.
Her finner du opprinnelsen til uttrykket "pokker".
Verden var blitt så hovmodig egenrettferdig at Gud den allmektige fikk bare de utstøtte og ringeaktede i tale.
Natten er sjelens dag.
Diktet fortalte det han visste
på en måte som gjorde
at han ikke forsto det.
Foreldrene forsikret ham
at det var ekte
mannfolkballettsko.
Fordelen med en tosifret IQ
er at den er lettere å huske.
Du kan ha god samvittighet
så lenge den er dårlig.
De mest selvopptatte
merker bare
at andre er det.
Ja, alle bøkene av Tolle må leses sakte, jeg brukte lang tid på "Det er NÅ du lever". Det skjer ett eller annet med deg når du leser bøkene hans :) Jeg blir i alle fall mye roligere, å lese Tolles bøker er nesten som meditasjon.
Jeg bryr meg ikke om terningkast andre gir. Jeg liker å danne meg en mening selv om en bok :) Smaken er jo som baken, den er delt.
Jeg er akkurat ferdig med kapittelet "Tidens tegn" i Johannes nå hvor det ses tilbake på dronning Sophie Amailes begravelse for 6 år siden.
Herlig tenker jeg, den kan jeg google og få tiden nøyaktig. Det er bare det at dronningen døde i 1685.
Er sånne ting Ok? Dronningen hadde ingen betydning for handlingen i boka, og var bare nevnt i en bisetning, så hvorfor ta det med? Det er sannsynligvis ikke meningen at vi skal sjekke sånne ting, mens andre begivenheter igjen bruker han korrekt.
Marit Håverstad skriver i en kommentar til meg i en av disse Falkberget-trådene at han skriver romaner og ikke historiebøker, men synes dere virkelig at det er greit at forfattere lyver og tilpasser historiske hendelser på denne måten. Jeg synes ikke det.
Ja, jeg har kjøpt vanvittig mange bøker siden jeg ble medlem her inne, tør ikke si hvor mange. Så til neste år er forsettet enkelt og greit :)