Er det kjærlighet,tåler det at det går litt tid. Kjærligheten går ikkje berre over.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ho Elise er det beste menneskjet e veit om. Ingen er slik som ho, så tvers gjennom god og tilgivende og ekte. Ho veit ka verkeleg kjærlighet er,for ho har den i seg.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det er ikkje så store forhold her, men som assisterende banksjef har du fått inngangsbillett til det øvre sjiktet av befolkningen og deres sosiale liv. Og det liker du tydeligvis ikke? e kan ikke forstå at tittel eller pæng gjer nokon ber enn andre. Det har det aldri gjort heller, sa han. Så det er ikkje så annleis der du kjem frå, da?Ikke så mye, innrømmet han. Men det er en sannhet jeg har følt på livet. Verken klær eller penger skaper folk.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Spennende:-))

Godt sagt! (0) Varsle Svar

I følge hjemmesiden hennes kommer det en ny bok i allerede i 2012! Gleder meg :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hun nynnet videre . Ingen spesiell sang, bare toner som kom til henne. Hun forsøkte å nynne sin kjærlighet inn i barnekroppen, håpet at tonene kanskje kunne si Oda mer enn de tomme ordene.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Du er ei god dråk, du, Oda min. Du er glad i all og snill mot all, og du bærar ikke nag i lange tider. Det er ikkje allveg at vi som er vaksa klarer å være sliksom du er, enda det skull vara vi som gikk foran med et godt eksempel. Det er synd at det vert slik, for hadd all vore som deg, hadde vi all vore mykje meir glad og løkkelig

Godt sagt! (0) Varsle Svar

E var så van med å ha eit kvinnfolk, og forsto ikkje tidsnok at det er stor forskjell på å <<ha eit kvinnfolk>> og det å ha et menneskje å vara rettleg glad i. Og e var glad i deg, Maren, det tok meg berre så lang tid å verta såpass vaksin at e forsto kor dyrebar og skjør den ekte kjærligheta er.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Har lest "Den trettende fortellingen" jeg også og er enig med at den er bedre enn "En svunnen tid". :-)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Etter mi mening så JA:)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Helt enig. Leste den da den kom ut i Norge. Ken Follett er vanligvis ikke en mann av få ord når det er snakk om historiske romaner, men siden jeg er av dem som elsker tykke historiske bøker ble denne også en flott leseropplevelse.

Vurderer en gang i fremtiden å lese både "Stormenes tid 1og2" og "I all evighet" samlet, for det var mange år med mye lesing mellom disse romanene, og jeg satt ofte og tenkte: hvem var nå det? hvilken rolle hadde nå denne personen i "ST"? Kanskje en fin start på pensjonsalderen om noen år. Eller på en lengre ferie.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Før du kan engasjere deg i andre, må du finne en måte å ha det bra med deg selv på. Hvordan kan du gi kjærlighet hvis du ikke elsker ditt eget liv?

Godt sagt! (7) Varsle Svar

Fraværet av et menneske merker man i de små ting.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Håpet om et bedre liv er sterkere enn noen annen følelse.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Frykten er tiltrekkende når man ikke vet hva den handler om.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

I havet er det krokodiller er en inspirerende og nydelig bok som passer både for voksne og for barn. Jeg leste den ut på en kveld, men den satt igjen lenge etterpå. Det er også en viktig bok. Over hele verden finnes det barn som har opplevd, og opplever, det samme som Akbari. Barn som vokser opp på flukt, barn som har mistet sin familie. Barn uten identitet og papirer. Det må vi ikke glemme.

Hele anmeldelsen

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Nå er jeg akkurat ferdig med å lese boka, og hoff, for et slit å være kvinnfolk på den tida. Og mannfolk med. I helga dro vi på tur for å se gamle tufter etter husmannshus i åsliene her, og jeg tenkte igjen når jeg så dem: hoff, for et slit! Værsågod, her har du en myrlapp, sett igang og lag dyrkbar jord og bygg et hus.. Og så er jeg veldig glad for at det ikke er en skam å få barn uten å være gift lenger. Så mye lidelse den skammen har ført til! Veldig levende fortalt av Bojer. Jeg blir veldig inspirert! Og så ligger språket hans så nært til min dialekt, så det føltes så lett å lese! Skal absolutt lese mye mer av Bojer.

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Dette er ei bok som veksler mellom nåtid og fortid. I nåtiden følger vi hovedsakelig Julia. Men også søsteren Alicia. Julia har mistet mannen og sønnen i bilulykke og er helt knust. Mens søsteren er gift og firebarns mamma. Besteforeldrene deres bodde på Wharton Park. Dvs. noen hus i like nærheten og muligens på tomta (tror jeg). Bestefaren var gartner der og mens bestemoren var stuepike. Søsterene tilbragt mye tid der som barn. Besteforeldrene hadde et fiendtlig forhold til Wharton park og da spesielt Olivia ( kona), Harry( arving til Wharton park og mannen til Olivia) og Adrienne ( moren til Harry). Det var gamle hemmeligheter som førte til det. Det er bestemoren Elsie som forteller hva som skjedde på Wharton Park i sin tid. Historien fra fortiden er fra England og Thailand. Historien fra fortiden veksler mellom Olivia og Harry. Den utspiller seg over lengre tidsperiode. Den begynner når Olivia er for første gang på Wharton Park og ender en god stund etter krigen når hun og Harry har tatt over Wharton Park. Men det er også en god del fra Thailand. Harry og hans gode venn Bill er med i hæren og de har sittet i fangeleir over flere år i Thailand under Krigen. Men plutselig er krigen over og de blir løslatt. Det skjer noe helt spesielt i Thailand uten at jeg vil si så mye mer om det.

Boken var veldig lettlest. Men språket var både klisjeaktig og litt for enkelt. Det manglet et ord her og der. Noen plasser burde man skrevet om setningene. Det var karakterer som hadde et ”språk” som irritert meg. Jeg har jo bombadater bokelskere med sitater fra denne boken. Når jeg såg på de ulike setningene så tenkte jeg at det er ikke rart at språket i denne boken har fått kritikk. Men jeg legger mer vekt på handlingen og hva den gir meg så språket så masse for meg. Så det blir ikke et stort minus i margen for dårlig språk.

Handlingen var litt klisjeaktig også. Men allikevel var den litt annerledes. Boken hadde overraskelser og sjokk som ga meg hakeslepp der og da... Jeg vil si den var klisjeaktig med vri. Det blir feil for min del å si at boken var 517 sider med kliss.Ja, det var mye kliss. Men jeg gir blanke om det er kliss når boken forteller meg en ekte, dyp og vakker kjærlighet....Jeg ble totalt smeltet av kjærlighetshistoriene i boken og de traff meg langt, langt inn i hjertet<3. Men alt ender ikke bra og det visste man på forhånd før romanen hadde konkludert med det. Det var såååå hjereskjærende og jeg var minst like trist som karakterene på deres vegne... No høres romanen kanskje veldig forutsigbart ut. Men det var den ikke. Du visste noe på forhånd, men ikke alt hvordan det hengte sammen.

Jeg er ikke helt fornøyd med hvordan boken er bygd opp. Alle de delene som er fortida stopper opp når det er på det meste spennende. Jeg river jo meg selvfølgelig nesten i håret pga. det. Men det virker desverre inn på de delene som er fra nåtiden. Jeg blir utålmodig og skynder meg igjennom de delene som er fra nåtiden. Jeg ville hatt mer glede av delene fra nåtiden hele boken igjennom hvis ikke historien fra fortida stoppet opp på det mest spennede. Men heldigvis begynner det å skje nesten like masse spennende ting i nåtida som i fortida.

I fra begynnelsen til midten av boka var den bra og den underholdte meg med noen spenningsmomenter underveis. Men den var ikke super fantastisk og bragte ikke boka til himmels. Men såååå begynte historien fra Thailand og veien videre etter krigen...... Der ble man servert en kjærlighetshistorie som var såååååååå vakker, fantastisk , hjerteskjærende og trist..<3 Samtidig som en nesten like vakker kjærlighetshistorie samt uventa spenning gjorda boka enda. Så med andre ord boka gikk til himmels fra midten av til siste innspurt..<3

Noen ganger vet man om det man leser ei favorittbok eller ikke. Mens andre ganger igjen må man faktisk tenke igjennom det. Skal boka være ei favorittbok hvis halve boka fyller dine krav for favorittbok og andre delen ikke?. Når det gjelder denne boka hr jeg faktisk tenkt på det. Men har kommet fram til at jeg vil kalle den for favorittbok nettopp fordi halve boka fylte min krav for favorittbok.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Penger betyr ikke alt her i verden og det kan ikke gjøre deg lykkelig. Det er ingenting annet enn kjærlighet som kan gjøre deg lykkelig og som gjør at du har det godt i et forhold. Det er like aktuelt i dag som det var når besteforeldrene og oldeforeldrene mine ble født (som denne serien er fra). Mali er et prakteksemplar på hva som kan skje hvis du går inn i et forhold eller ekteskap på feil grunnlag. Men verste er Johan som tror han kan kjøpe andre mennesker og eie dem....SINT. Men Mail finner kjærligheten i Jo. Men problemet er bare det at hun er gift med Johan. Dessuten har Johan betalt all skyld og skam til foreldrene til Mali og gitt dem penger slik at de kan kjøpe gården sånn at de ikke bare forpakter den. Så hvis Mali stikker av med Jo så blir det kanskje til å gå utover familien til Mali. En annen viktig grunn er Sivert. Han er døpt i falsk navn.dvs. Johan er oppgitt som far. Han er også arving til Stornes. Mali er besatt på at han skal få gården engang. Men alt har sin Pris. Sivert får ikke bli kjent med sin virkelige far og faren får ikke vite om Sivert. Mali lengter seg syk etter Jo og det samme gjør Jo tydeligvis.

Anne Lise Boge har lagt gården til en ekte plass. dvs. stedet og gården er ekte. Men ikke historien og menneskene. Når Anne Lise Boge har lagt boken til et ekte sted har hun et sterkt behov for å fortelle om stedet, kulturen og tradisjonene. Hvis man har lest hennes andre serie Morshjerte hvor handlingen er ikke lagt til et ekte sted så har hun ikke et sterkt behov for å fortelle om kultur, tradisjoner.osv.

Det er personer i denne boken jeg kunne blitt ha rasende på hvis jeg visste ikke hva som ble til å skje videre. Men for å si det med andre ord noen går fra å være skitstøvel til å bli helt fantastisk og det går fra tragedie til drama og love;).

Man får også drypp fra Malis framtid og faktisk hva som blir til å skje videre i serien. Jeg fryder meg i sjelen når slike øyeblikk skjer;). Det er nesten som jeg vet mer og bedre enn karakterene selv hva som blir til å skje videre med dem. Det er jo på en måte sant.

Når jeg leser denne boken så tenker jeg på hvor fort livet kan snu. Det finnes møter, personer, endringer and you name it som kan ende vende livet. Det igjen fører til at det og de viktige kan endre seg totalt. Nå sier jeg ikke at personer og ting som var viktig før ikke betyr noe. Men det skjer endringer som gjør at de tingene og de personene er ikke det aller viktigste. Det/ dem kan bli gode og gylne øyeblikk og minner. Noen som man alltid vil for være glad i. Det skjer ingen ende vendinger i Mali sitt liv i denne boka. Men hvis vi ser serien under ett så blir det til å skje ende vendinger. Jeg tenkte flere ganger når Mali legger ut om flere ting hvor annerledes dette skal bli engang.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Godt spørsmål;). Jeg synest også det er spennende å tenke hva hvis. Jeg tror kanskje hun ville bli lykkelig med Jo selv om kanskje verdenene til Stornes familien og hennes egen verden ville rast sammen. Men jeg er heller ikke misfornøyd med det som skjer videre. Det er mye av det tragisk som skjer videre er jo med på å gi henne livs lykke. I denne boka allerede får vi til og med hint at Håvard liker ho bedre enn en venn. Jeg tenker moralen er kanskje det første og beste er kanskje ikke det beste som vil vare livet ut og det man forventer ikkje alltid skjer. Jeg synest forøvrig sitatet var så vakkertrist at jeg måtta ha det med:)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Turid KjendliesomniferumHarald KBerit B LieBerit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H Helseth