Bare menneske
Jeg vil bare være menneske,
jeg vil bare være meg,
jeg trenger ikke jage mer,
ingen flyktig stjernestatus,
godt når bare du ser meg.
La meg bare være menneske,
slipp meg fri!
Alltid snakker folk om stjerner,
jeg vil bare være
en fugl som flyr forbi.
Jeg vil ikke være dyktig,
jeg vil bare være meg,
vokse i mitt eget tempo, være fri,
en amatør i kjærlighet,
en fugl som flyr forbi.
Jeg kjøpte meg tre bøker i går.....som grete87 skriver under, har jeg unnskyldningene på plass ;)
og
Godt det er flere, hehe.
Han lengter, han også, tenkte hun.
Han lengter etter stillheten.
Men ikke etter stillheten alene.
Stillheten sammen med noen.
Jeg vet at det ikke var særlig pent å kalle ham padde, så i rettferdighetens navn ber jeg alle padder om unnskyldning.
Livet er et sjansespill med elendige odds -
hvis det var et veddemål, ville du ikke tatt det.
Jeg oppdager at det fine med å se dystert på tilværelsen er at jeg lettere blir positivt overrasket.
Det må bli Vareopptelling av Erlend Loe. Hørte den på lydbok da jeg kjørte bil. Jeg begynte på Naiv.Super (også lydbok) for tre år siden men den slet jeg meg gjennom og tenkte jeg aldri skulle lese mer av han. Nå ble jeg nysgjerrig på Vareopptelling og tok en sjanse på at dette kanskje kunne falle i smak likevel. Og det gjorde det. Og nå i august har jeg lest Doppler (jeg elsker den boka!) og leser Muleum nå. Tidene forandrer seg med andre ord ;) Jeg har blitt Erlend Loe-fan!
Om du vil danse
Om du vil danse
for meg, -
i ein bunad
av spindelvev
og måneskin,
skal du få
ei moltemyr av meg
i morgongåve.
~ Torgeir Fonnlid
Duften din i meg
Duften din i meg i mange dager,
i mange dager elsker jeg meg selv.
~ Eeva Kilpi
Nye stjernetegn
Ditt hode, bøyet over mitt,
senket, tungt av ømhet -
lysende, lik den demring
som kjenner den dypeste natt.
Ditt hode over mitt -
en himmelhvelving over jord
som hviler nypløyd og naken
og tyder nye stjernetegn.
~ Tone Schwarzott
Tove Nilsen har skrevet Kreta-døgn, nå har jeg ikke lest den selv men det er kanskje interessant å lese en roman om stedet man ferierer på. Ellers vil jeg anbefale Pølsefabrikken av Helene Guåker, lettlest og morsom!
God tur!
Jeg er ikke interresert i realiteter. Virkeligheten er oppskrytt, og de fleste mennesker er dørgende kjedelige individer som har det med å fortelle lange historer helt blottet for poeng.
Telefoner burde strengt tatt kommet med alkolås, og det burde verken være mulig å ringe eller besvare telefonen med promille høyere enn 0,2.
For en tid siden kom Menneskerettighetsdomstolen i Strasbourg med et forbud mot å fotografere kjendiser i private sammenheng. Dersom vi også kunne fått et forbud mot å skrive total svada, ville vi snart vært i mål.
Jeg er meg her og nå. Det er det eneste som er sikkert og det eneste som teller.
Før trodde jeg at folk ikke kan forandre seg. Man kan si at man skal slutte med ditt og begynne med datt og forandre seg slik og slik, og man kan love det, men det skjer ingenting, man vil i bunn og grunn alltid være den samme gamle. Trodde jeg. Nå vet jeg bedre. Når det skjer fære ting forandres man. Plutselig skriver man, flyr man rundt i verden, løper man. Man mister seg selv og finner noe helt annet.
Kjærligheten følger sine egne stier. Den bryr seg ikke om alder eller noe.
Selv om jeg ikke er så glad i mitt eget liv for tiden så har jeg ingenting til overs for folk som ofrer andres liv. Hva hver enkelt velger å gjøre med sitt eget liv er en privatsak, men andres liv burde vi holde oss for gode for å bruke opp eller mene så mye om.