De har lagt den ned for å satse på å åpne flere utsalg..
Det ble ikke noe mer strand-vær på meg denne helga, men det har vært greit! Jeg har koste meg inne. I går kveld ble det film-maraton mens jeg i dag har bakt knekkebrød og lest Kristina Ohlsson`s Paradisoffer. Kjempe spennende så det blir nok mye lesing i ettermiddag! Den handler om et fly som tar av fra Arlanda, Sverige, med kurs for N.Y, som kort tid etter avgang mottar en bombetrussel med helt urealistiske krav. Hvis ikke kravene blir innfridd før flyet er tomt for drivstoff, vil det eksplodere.
Jeg var veldig usikker på denne boka ettersom det er bok nr 4 i en serie som jeg ikke har lest noe av tidligere. Jeg ser at jeg selvfølgelig ikke henger med på henvisningene til tidligere saker, men det gjør ikke så mye. Syns det er ekstra morsomt å finne en bok som jeg liker så godt da jeg var så usikker på den på forhånd!!
Så hvis du har lyst på en kjempe spennende bok kan denne anbefales!!
Hehe, okei. Takk skal du ha!
Hehe, det skjønner jeg! ...selv om det pleier være motsatt ;)
Jeg har akkurat sett de 4 første episodene av serien, og må si meg enig med deg i at dette er veldig bra! :)
Gåten Jason Bourne
Alle bøkene til Lars Kepler!
Dragning mot død
Gone
Lesesirkelen
Trilogien til Stieg Larsson :)
Spørs hvor mange sider du legger i "Tjukk" ;)
Ellers så er det jo å anbefale og finne seg en serie man liker, slik at det er mange bøker med samme hoved person(er) å glede seg over!
Må man ha lest den første boka for å skjønne denne?
Hva heter i så fall den?
Hva mener du med "ad hoc"?
Pleier det ikke å være et stort boksalg på høsten sånn rundt/ etter skolestart? Noen som vet når / hvor?
Absolutt!! De er det flere av, men den første jeg tenker på er "monsteret kommer" av Patrick Ness. Den skulle jeg gjerne ha lest da jeg var i samme situasjon som hovedpersonen i boka.
Jeg fikk min etterlengtede regnskur i går kveld så i dag har jeg igjen lagt min elsk på det nydelige været og vært på stranda i hele dag. Kjempe herlig og jeg rakk igjennom både radioteaterets versjon av "Sort messe" og et blad innimellom soling, svømming osv :)
I kveld har jeg bare lest litt i "Nemi - Farlig farvann" bok nr 7 med Nemi striper, for jeg håper på en like fin dag på stranda i morra, da blir det i så fall en ny lydbok, og da vil jeg ikke ha begynt på en ny bok i kveld ;) I følge værmeldinga blir det ikke like fint, men jeg håper i det lengste!!
Derfor er resten av helgas lesning foreløpig usikkert ;)
Ønsker alle en god helg!
...og for de som savner regnværet er det bare å ta en tur hit på søndagskvelden.... er spådd 23-45mm nedbør mellom kl 18-24....
Gleder meg også til Liza Marklund sin nye "Fasadefall" som kommer 23.oktober :)
Hehe, da er nok de nyere opplagene rettet opp, for det stemmer med bildene i min...
Hehe, ja, det er jo en barnebok for de aller minste, så særlig spennende er den ikke! ;)
Oversettelsene stemmer i den boka jeg har....
Ikke min type bok.... Syns den ble kjedelig og altfor mange saker i en bok der hver sak fikk bare noen få sider. Ikke en serie jeg kommer til å følge!
-Ikkje sei at vi køyrer moped, kviskra eg til Krølla. Ho nikka, og tok røret med viktig mine.
-Kva har du gjort i dag, Krølla-mor? høyrde vi mamma spørje. Farfar fall på kne framfor det yngste barnebarnet sitt og falda hendene. Krølla såg forundra på han.
-Eg har ikkje køyrd moped, sa ho klart og tydeleg. Fargar lét hendene falle og pusta letta ut. Det gjorde visst mamma også, der oppe på songarstemnet.
-Det var fint, sa ho mildt. - Kva har du gjort då, veslevennen?
-Eg har sete på, sa Krølla.
Det har aldri jeg gjort heller før jeg hørte noen prate om den i den forbindelsen, men det anbefales :)
Nesten alle vaksne i bygda vår syng i blandakoret. Eit blandakor, seier pappa, er eit kor der alle blandar seg, både dei som kan synge, og dei som ikkje kan det.
Håper du skriver noe om hvordan du opplever det etter å ha sett serien og lest boka, for dette ble jeg nysgjerrig på! Har satt serien på innspilling, men ikke fått sett noe enda....
Etter å ha hørt omtale av denne boka i forbindelse med behandling av spiseforstyrrelser bestemte jeg meg for å lese denne på nytt. Fant den rett før ferien i bibliotekets bokhus og tenkte at det var en perfekt anledning til å ta den med!
Jeg husker boka godt fra jeg var liten og ble lest for, men ikke godt nok til å klare å se på den med andre øyne enn jeg gjorde den gang. Etter å ha lest den i dag med helt andre øyne og spiseforstyrrelser i tankene, syns jeg den var aldeles nydelig og rørende!