Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen omtale
Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Møt Amy og Jack, begge enslige og på jakt etter den Rette. Romanen følger dem mens de forsøker å bygge opp et forhold.
Omtale fra forlaget
Møt Jack
Jack Rossiter: Jeg er tjuesju, single og bor hos kompisen min, Matt. Matt og jeg begynte å vanke sammen da vi var åtte. Livet var enklere da. Alt i polyester var topp moderne. Jeg fortalte ham at jeg ville bli spion når jeg ble stor og han spurte meg hvem jeg ville gifte meg med. Jeg forestilte meg at jeg skulle forelske meg i en jente så perfekt at jeg ikke engang kunne gjette på hva hun skulle hete. Ting har forandret seg siden. Jeg var forelsket en stund, men det fungerte ikke. Dessuten er single bra, single er gøy.
Møt Amy
I mine mørkeste øyeblikk har jeg lurt på å melde meg til REISESJEKKEN. "Hun er fantastisk, hun er fra London, velkommen Amy Crosbie!" (Plystring og applaus fra publikum.) For å være helt ærlig bekymrer det meg. Jeg tror det er underbevisstheten som på sitt forkvaklede vis forsøker å fortelle meg at det er på tide med forandring. Det er seks måneder siden jeg sist hadde sex. Seks måneder! Ærlig talt! Jeg har egen leilighet, jeg har tatt eksamen . det er fritt frem for Den Eneste Rette. Det ville i det minste fått mor til å holde fred.
Vil du vite hva som skjer når de to møter hverandre? Vil du vite hvordan man regner ut promiskuitetskvotienter og når man kan regne seg som offisielle kjærester? Amy og Jack har vært gjennom det alt sammen. Han kan ikke lese tankene hennes. Hun kan ikke lese tankene hans. Men du kan lese begges.
Forlag Cappelen
Utgivelsesår 2000
Format Heftet
ISBN13 9788202191658
EAN 9788202191658
Serie Cappelens utvalgte billigbøker
Omtalt sted London
Språk Bokmål
Sider 319
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Jeg ønsker meg bare at tingene hadde vært enkle. Livet var så enkelt da jeg befant meg i en Gobi-ørken av enslighet. Ingen raserianfall og misforståelser sto i kø. Javel, så kjedet jeg meg fra tid til annen,men jeg visste i det minste hvor jeg sto. Det var bare jeg og meg-og vi forsto hverandre utmerket. Nå befinner jeg meg i et konstant virvar av følelser og prøver hele tiden å rettferdigjøre meg selv.