Omtale fra forlaget
I denne boka forteller Alex Rosén om sine tanker om papparollen og sine opplevelser som far. Vi får vite mer om hans bakgrunn og familie, forholdet til egne foreldre og hvordan dette har formet ham som person og far. Her får du se nye sider av Alex gjennom mange tankevekkende historier og morsomme opplevelser. Vi får et tilbakeblikk på Alex´barndom som da han nesten falt ned fra fjellet på Kjelsås og måtte hentes ned av brannvesenet med stige, da han tente på tannlegens hekk så den brant ned til grunnen eller da han hoppet ned fra et tre, for han kunne jo fly – trodde han selv i hvert fall. Vi får også høre hverdagshistorier om bleieskift, foreldremøter og viltre påfunn fra de to sønnene. Denne boka er som Alex selv: morsom, alvorlig, klok og litt gal. Boka er skrevet i samarbeid med Marianne Blindheim Eriksen.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2012
Format Innbundet
ISBN13 9788202377977
EAN 9788202377977
Omtalt person Alex Rosén
Språk Bokmål
Sider 115
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
I boken deler Alex Rosén både minner fra barndommen og sine egne tanker rundt barneoppdragelse. Det er tidvis underholdende lesning - Rosén (og medforfatter Marianne Blindheim Eriksen) formidler fortellinger og tanker om rampestreker, kreativitet, selvfølelse og grensesetting. Til tider blir stilen litt vel muntlig, og enkelte kapitler noe overfladiske. Etter å ha lest ut bokens knappe 115 sider, er det ikke fritt for at jeg er sulten på mer. Men bedre kjent med mennesket og familiefaren Alex Rosén, det føler jeg at jeg har blitt.
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket10 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket