Omtale fra forlaget
Med Speilbyen fullfører Justin Cronin sin kritikerroste og internasjonalt bestselgende Passage-trilogi, som er oversatt til mer enn 30 språk. De Tolv – mørkets herskere, menneskets dødsfiender – er utryddet, og deres hundreårige skrekkherredømme endelig over. Litt etter litt våger de overlevende seg ut fra sine skjulesteder. Fra ruinene til det som en gang var en sivilisasjon, forsøker de noe menneskeheten med vekslende hell har prøvd før: Å bygge et nytt og bedre samfunn. Men i en av de mest fjerntliggende forlatte byene ligger noen på lur: Zero. Den første. Faren til De Tolv, han som bærer det opprinnelige viruset i seg. En gang var han en høyt begavet vitenskapsmann, men etter at han mistet sin store kjærlighet, har han vært fylt av hevnlyst og sinne. Målet er å utrydde menneskeheten en gang for alle. Troppene er klare. Tiden er kommet. Det er bare én som er i stand til å oppholde ham. Amy. Jenta fra ingensteds, menneskenes siste håp. Og dermed gjør hun og følgesvennene seg klar til den siste og avgjørende kampen mellom lyset og mørket.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2018
Format Lydfil
ISBN13 9788202719357
EAN 9788202719357
Serie Passage-trilogien (3)
Genre Science fiction Spenning
Språk Bokmål
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
De to første bøkene i denne trilogien var bra, men i denne blir det for mye om for lite. Greit nok at man får litt av bakgrunnen til første person som ble smittet, men nesten 200 sider? Det er ikke rart at boken blir lang når man får slike kapitler. Kapitler som egentlig ikke har så mye å si for selve hovedhistorien i boka. Synd.
ferdig 20/12-18
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket25 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket