Jeg trenger noen å være glad i

fortellinger om møter mellom mennesker og utvikling av profesjonell kompetanse

av (forfatter).

Cappelen Damm akademisk 2016 Heftet

Gjennomsnittlig terningkast: 6.00 (1 terningkast.)

19 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Dette er en engasjerende, tankevekkende og innsiktsfull bok om det å møte barn og unge i utsatte og krevende situasjoner på en profesjonell måte. Ved bruk av fortellinger fra møter med barn og unge, foreldre og fosterforeldre, gir forfatteren leseren innblikk i barnets og ungdommens opplevelser, den profesjonelles usikkerhet, refleksjoner, innsikt og mot.
Bokens praksisnærhet gjør den meget relevant i undervisning. Den er tiltenkt bachelorutdanningen for sosialarbeidere, men vil også være aktuell for andre profesjonelle og ikke-profesjonelle innen feltene barnevern og psykisk helse for barn og unge. Fortellingene om møter med mennesker gis stor plass i boken og kan brukes som utgangspunkt for diskusjoner og drøftinger med studenter.
"[...] et ydmykt, godt bearbeidet og velskrevet «refleksjonsnotat» over egen praksis i møte med sårbare barn, ungdom og deres familier. Dette gjør boken nyskapende og spennende. Den narrative tilnærmingen gir leseren et unikt innblikk i den profesjonelle aktørens mange etiske dilemmaer, tvil, fortvilelse, frustrasjon, tilkortkommenhet - og den gode følelsen av å gjøre en positiv forskjell."

Vegard A. Schancke, forebygging.no

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm akademisk

Utgivelsesår 2016

Format Heftet

ISBN13 9788202472085

EAN 9788202472085

Språk Norsk bokmål

Sider 167

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

1 0 0 0 0 0

Bokomtaler

Ingen omtaler ennå.

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Det tar tid å bygge opp tillit, men det er vel verdt anstrengelsene.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Bokelskere som følger boka

19 bokelskere følger dette verket.

Se alle bokelskere som følger dette verket

Lister som inneholder dette verket


Godt sagt! (0) Varsle Svar

Du vil kanskje også like

  • "Sosiologiens nøkkelbegreper - og deres opprinnelse" av Dag Østerberg
  • "Motivasjon og mestring - utvikling av egne og andres ressurser" av Terje Manger
  • "Filosofihistorie 1 - innføring i europeisk filosofihistorie med særlig vekt på vitenskapshistorie og politisk filosofi" av Gunnar Skirbekk
  • "Filosofihistorie 2 - innføring i europeisk filosofihistorie med særlig vekt på vitenskapshistorie og politisk filosofi" av Gunnar Skirbekk
  • "Måtehold i grådighetens tid" av Henrik Syse
  • "Flerkulturell forståelse" av Thomas Hylland Eriksen
  • "Fordi vi er mennesker - en bok om samarbeidets etikk" av Solveig Botnen Eide
  • "Øyeblikkets tyranni - rask og langsom tid i informasjonssamfunnet" av Thomas Hylland Eriksen
  • "Gatekapital" av Sveinung Sandberg
  • "Kommunikasjon med uvanlige barn - en dialogisk tilnærming" av Per Lorentzen
  • "Skrive for å lære - skriving i høyere utdanning" av Olga Dysthe
  • "Psykologi og psykiske lidelser" av Kjell Magne Håkonsen
Alle bokanbefalinger for dette verket