Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
I denne boken tas vi med på en oppdagelsesreise i historien. Ferden begynner i årene før Den franske revolusjon, da europeisk kultur er i støpeskjeen og religionens herredømme over sinnene utfordres av tankens frihet, av troen på opplysning, fornuft, vitenskap. Reisen ender i vår egen tid, da hele det moderne prosjekt er kommet i søkelyset. Man skal lete lenge etter et mer ambisiøst verk. Man skal lete lenge etter en bok som gir et så vidt utsyn og så rikt utbytte. Dag Østerberg er en formidabel veiviser gjennom 250 års kulturhistorie. Han skriver like spennende om musikk og litteratur og kjønnsmoral som om filosofi, vitenskap og samfunnsutvikling. Overalt leter han etter egenarten ved Vestens kultur . etter de lange linjer, etter de geniale nyskapere. Det moderne er en inspirerende bok for alle som ønsker å vite mer om hele vår kultur.
Forlag Gyldendal
Utgivelsesår 1999
Format Innbundet
ISBN13 9788205264861
EAN 9788205264861
Språk Norsk bokmål
Sider 414
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verketEssaysamlingar! I første omgong berre det eg sjølv har lest, kom gjerne med anbefalingar eg klør etter å lese fleire essays..
Essaysamlingar! I første omgong berre det eg sjølv har lest, kom gjerne med anbefalingar eg klør etter å lese fleire essays..