Hei, Rannveig, og velkommen blant bokelskerne. Har sett litt på bloggen din og synes historien til boken virker spennende. Er det en slektsroman? Selv er jeg slektsforsker og synes slike historiske romaner er interessante. Skal det bli en serie, eller en frittstående bok? Og hvilket forlag gis du ut på? Gleder meg til å se hvordan boken blir til slutt. Lykke til :-)
Leste denne for første gang i 2007. Før da hadde jeg ikke noen ynglingsbok, men det fikk jeg etter jeg leste denne. Eneste boka som har gitt meg mareritt. (To netter på rad) og ingen bok har gitt meg mareritt hverken før eller siden. Og jeg kommer aldri til å se på katten min på samme måte igjen;)
Det har sikkert blitt veldig populært:) Selv har jeg alltid elsket krim/horror/thrillere. Det er det jeg har lest mest hele tiden.
Og ganske langsomt og pinefullt begynte Werner å gråte. Det gjorde ubeskrivelig ondt i øynene. Det ville være fryktelig om ikke Jochum kunne tenke lenger. For selv om han hadde vært et rotehode, og ofte helt ulogisk, så hadde han vært glad i selve tenkningen. Og det var jo det det kom an på. Han følte det som en ubeskrivelig skam, som en kosmisk umoral, hvis ikke Jochum kunne tenke lenger.
Av hensyn til sine venner, skal man ikke dø om våren.
I de siste dagene hadde femteklassingene tatt seg av ham som aldri før. Hele skolen visste om tissingen hans, og frøken hadde igjen begynt å høre ham på den gamle måten. Alle hadde hørt at han skulle på Iddioten. Og Jonas var ikke dummere enn at han visste at alle ulykkene var kommet over ham, fordi han ikke kunne lese i bok. På trikker og busser og skilt kunne han lese litt, men ikke i bok. Derfor tenkte han at han kunne gjøre noe godt igjen ved å straffe seg selv. Og straffet han seg selv kraftig nok, så ville kanskje noen av de andre plagene gi seg. Derfor hadde han tatt en av morens stoppenåler og stukket seg i benet med den til straff.
Skulle ønske det fantes en slik oversikt på en nettside. En som oppdaterte ofte, for å slippe å gå innom alle forlagene, forfatter hjemmesidene osv...det er for mye jobb for meg:)
Venter spent:)
Jeg må si at jeg var temmelig nervøs da jeg kom med forslaget, for jeg syns det er veldig vanskelig å velge bøker til menn, så nå er jeg veldig lettet over å høre at bøkene falt i smak og at det ikke ble helt feil valg:) Så koselig! Hm, kanskje jeg også skal begynne med en bok av Lee Child med Jack Reacher i hovedrollen. Har lest Haikeren og Gjesten, men skulle gjerne ha lest fra begynnelsen, så nå fikk jeg også lyst til å lese de bøkene. Kanskje et must read i 2011?:) Hyggelig å høre at bøkene falt i smak i hvert fall. Tok en råsjans der:) Vanskelig å tipse om bøker til noen man ikke kjenner, men det gikk heldigvis bra, hører jeg:) Håper på noen kommentarer også, så kanskje jeg får ekstra lyst til å lese de selv. Er så lenge siden jeg har lest noe av Lee Child.
Kjøpte en bok til pappa selv til jul og det endte med Treholtboka. Han leste den ut på 2-3 dager. Han leser veldig sjelden, men når han leser, leser han virkelig raskere enn meg. Litt flaut med tanke på at jeg leser oftere bøker enn ham :/
Hei og vel møtt et stykke inne i det nye året!
Jeg ser det er langt over 9000 bokelskere på dette nettstedet, og jeg kjenner slett ikke alle ;-) Derfor lurer jeg på om det er flere enn meg som er bokhandler av yrke her inne.
Selv har jeg nettopp startet på Tanum Oslo Lufthavn, med innkjøpsansvar for litteratur innen politikk, debatt og historie :-)
Hva med dere (og hvorfor valgte dere yrket)?
Ser virkelig ut som at jeg må få lest Innsirkling-bøkene til herr Tiller. Som bokhandler får jeg ofte spørsmål om disse, selv om jeg i utgangspunktet er non-fiction-mann...
Selv var jeg veldig fornøyd med Dan Browns "Den digitale festning", men den har kanskje din far allerede lest?
Hvilke kilder bruker dere for å holde dere oppdatert på kommende bøker, både engelskspråklige og norske?
Med nærmere 180.000 medlemmer ville jeg tro at nettsamfunnet Origo.no hadde en god boksone, men i såfall er jeg ikke kar om å finne den. Kanskje noen her hos Bokelskere.no er medlem av Origo.no og vet mer enn meg? Tips mottas med stor takk!
Haha...Jura Parken må være den teiteste tittelen jeg noen gang har hørt:)Men for all del var filmen magi for meg. Så den på kino da jeg gikk på barneskolen og hadde da etterpå både dinosaur sengetrekk, bøker, bukse (sånn hip-hop bukse) og alt mulig rart. En av mine store favorittfilmer den dag i dag. Ikke film nummer en, men i hvert fall i topp 5 rekken.
Ha et riktig godt nytt bok-år :-)
Ja, Crichton er også en av de som har levert haugevis til Hollywood. Han hadde det visst med å skrive bøker (som gjerne ble bestselgere) også produsere og regisere dem som filmer etterpå.
Andre filmer av Crichtons bøker er Eaters of the Dead som ble 13th Warrior, Rising Sun, Disclosure og The Lost World.
Jura Parken er forøvrig bare den norske tittelen. Både boka og filmen het faktisk Jurassic Park.
Hva om vi i dette tilfellet sier "inspirert av"? Tror du vi kan la "tull og tøys", "Huff" og "moralen er" ligge da?
Det har kanskje litt med alder å gjøre også. At det er merkelig hva man venner seg til når man blir eldre. Nå avskyr jeg ikke nynorsk like my som før. Hatet vel nynorsk før i tiden for da var det tvang. At man måtte være det og jeg syntes det var kjedelig osv...Det er lettere å lære og komme over slike ting når man tar intiativet selv:)
Trådstarter spør visserlig om filmer basert på bøker. Så det er utelatelse av ordet "løslig" du henger deg opp i? Ok, da forstår jeg nivået det ligger på.