Selv om jeg likte godt din debutbok, så er jeg enig i at Eit vintereventyr er noe av det sterkeste en debutant har skrevet her til lands på mange mange år.
ps. har ennå tilgode å lese din bok nummer to, men den ligger på leselista!
grusomt godt, godt men grusomt. mer om boka snart et helt annet sted...
Nå har jeg gitt den opp, kom liksom ikke helt inn i den.Men det aner meg at den er god, flere absolutt troverdige folk har sagt det. Så kanskje en gang senere. Har så mange andre som jeg prioriterer.
Såå bra! Når har leg lest alt av Knausern, og denne leste jeg parallelt med Min Kamp Bok 4. Rar følelse, egentlig. Litt av et debutantarbeid, dette. En sidevender uten like: engasjerende, opprivende, spennende, morsom og trist- alt på en gang. Fantastisk god bok. Og den ble jo enda et hakk mer interessant når man har lest alle Kamp-bøkene først.
Det er godt gjort av Syse å skrive så forståelig og enkelt om vanskelige tema. Jeg hadde ikke orket å lese tykke og innviklede bøker om dette, men denne boka synes jeg var kjempefin og tankevekkende. Helt enig med deg at han balanserer fint, dette oppleves ikke moraliserende i det hele tatt. Denne bør ungdommene lese. Var det en som foreslo at den burde være pensum på videregående? God idé!
Har også tilgode å lese Evjemo, men Skomsvold var språksikker med en liten snurrig historie. absolutt fortjent heder og ære!
skal undersøke dette!
ønsket er notert!
har du vært innom uten å finne det annet kjønn? da er den solgt! digg å rebestille Simone! de andre skal også være å få tak i!
Min nye hjemmeside: huvenes.no er en ufrivillig blogg. Den er bygd opp som blogg for å sjekke trykket for videre utvikling av siden. Jeg vil her ta i mot andre sine tekster og publisere de slik at folk får et forum å skrive for.
Innledningsvis trekker jeg ut min lesestatus fra Facebook og videresender den til en mer fyldig tekst på siden min.
Ellers vil jeg bruke siden til å fremme mitt litterære hjertebarn; reiseskildringen.
Takk for fine bloggtips.
Pausen ble gjort for at man skulle nettopp kjøpe øl, selv om jeg ikke ønsket noen pause, men bare ville kjøre på. Nå er jeg glad for at det ble pause og jeg kunne snakke meg varm med venner før runde to begynte. de neste arrangementene blir nok uten meg på scenen. vil heller lytte til andre. til opplysning så er det et kult tegneseriearrangement på Mono neste torsdag. tror det blir bra.
Bare Jazz er ren nytelse!
ny lesestatus på huvenes.no
de tar ofte feil av den og frognerfitter. da oppfordrer jeg dem til å ta begge; en saftig og en sur. lot meg inspirere av det svenske omslaget til å gjøre noe jeg ikke har gjort siden håndarbeidstimene...
Da husker jeg deg fra spørsmålsrunden. Vi tre på scenen var litt forundra over at det ikke kom flere spørsmål etter at jeg hadde skifta form fra å være litt fraværende i starten til å være mer deltakende uten manus på akkurat det. Vi hadde på forhånd lagt opp et helt annet løp for kvelden, men vedkommende som ikke kom, lot ikke høre fra seg før det var et par timer før vi skulle på.
Ettersom det ble noe stille under spørsmålsrunden så snudde jeg også det hele på hodet og ville stille dere spørsmål om dere hadde fulgt med... Det var veldig stille i salen. Litt trykkende i starten synes jeg. Men det tok seg litt opp. Er ikke sikker på om lokalet er det helt riktige for sånne arrangementer. Mørkt og kaldt som i en kjeller. Men hyggelig at det finnes steder for smal litteratur også!
sjekk ut www.huvenes.no
en side med litterære betraktninger.
Den har fått en sentral plass hos oss ved Norli Bogstadveien!
takk, jeg kom litt rart i gang, men håper det kom noe ut av det hele mellom mitt babbel. hvorfor sa du ikke hei? eller var di som vant boka. har kjøpt meg en ny.
skal se hva jeg kan få til med dette.