Klippe - klistre

Avisene klipper tiden opp i småbiter
og drysser den ned over hodene på oss
-timer, minutter, sekunder - som konfetti.

Andre må sette det sammen igjen. Et bilde, en helhet.
-Håpløst. Hent limpotten.
Mest svarte biter, litt hvitt
og av farver bare noen få.
Vi prøver oss frem: Pinochet,
påskeutfart, Papandreu, Polen.

Næh. Dette blir rart.
En bit her og en bit der:
Sult i Sudan, Stiklestadspillet,
Starwars, svart i svart.
Prøve igjen: - Piggtråd, pelerekker, planker.
Det blir bedre: Piggtråd,
planker. Lang, lang rekke.
Vakttårn hele veien. Farvene
blir menneskene bakom.
Men enda noe tilovers.
Den lille biten der, den røde,
-blod, varme, kanskje en rose,
kanskje et flagg.
Akkurat dette
overlater vi til leseren.

Rolf Jacobsen

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Det som ikkje trengst i Dag, det trengst ein annan Dag.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Der finnes mange forskjellige mennesker med forskjellig smak. Det som ikke passer for den ene passer for den andre. Variasjon er bra. Det går jo ca. 1 år før en forfatter leverer neste bok - sånn cirka. Tanken er jo å lese variert i løpet av året. Nå har jeg tatt for meg forskjellige forfattere og lest meg i gjennom bøkene deres og når jeg nærmer meg siste bok er jeg overmett av den forfatteren at lesingen går tregt.
Det har hendt at jeg har avbryt en krimbok fordi den ikke fenget meg. Men som regel leser jeg ut bøkene. Man må bli kjent med forfatterne, slik at man styrer unna de som ikke passer - uten at bøkene er dårlige.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Nå har jeg sendt bestilling til mitt bibliotek. Iom at de ikke har den selv i hyllene må den bestilles fra Folkebiblioteket (tror jeg).

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Dette var en annerledes bok som jeg fikk lyst til å lese. :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

For oss andre som verken har lest diktet eller boken, kan du gjenta diktet her? hehe nysgjerrigper! :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Indias datter er også god. :)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

hehe halve bergensere krever sin plass! (At sunnmøringer pluss på visste jeg ikke)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

hehe dere bergensere legger på!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

At det regner ca. 300 døgn i Bergen, er vel noe drøyt? Det kan virke slik! hehe det er vel det eneste stedet der regnet faller rett ned!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Kanskje neste gang. Håper dere får en varm og en sol & minnerik dag den 5. juni.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Jeg vil bare si: "Nyt lykken når den kommer din vei. Regnvær kan komme når det kommer og det ganske titt til at man glemmer det hehe"!

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Kjempebra.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hei! Du har gjort så grundig forarbeid med din anmeldelse at jeg lar være. Begynte på boken i dag, so far so good. :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

I mai
er treet en sang
vinden synger

Om høsten
står treet med stjerner
i sine hender

Jan Erik Vold

Godt sagt! (1) Varsle Svar

hehe funnet mange triks.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det hjelp ikkje kvat som er tungt og lett, når det gjeld um rangt og rett.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Utrolig hva du kan finne ut av hva som står i kokeboken når man har tid til å bla side for side hehe.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Lurer på hvorfor ikke alle bøker som leses av medlemmer her på nettet ikke vises. Var på framsiden og rullet nedover og kom til: Bøker som leses nå! Da var der ca 4-5 bøker som ikke viste omslag eller tittel bare "".

Dessuten vil jeg oppfordre andre medlemmer å skrive inn Fylke sitt i sin profil; slik at André's kakediagram blir mer korrekt.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Dei tenkte ikkje

Dei tenkte ikkje.
Dei gikk blindt.
Stogga stundom
og såg -
Seg tenkja.
Det må væra noko nytt.

Olav H. Hauge

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Sist sett

Mads Leonard HolvikEileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav SelforsEmil Christiansenmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRuneLisbeth Marie UvaagBjørg L.Kirsten LundKristin_Jane Foss HaugenKarin BergMorten MüllerPiippokattaLene AndresenElinBeTove Obrestad WøienEllen E. MartolDemeteredgeofawordChristofferAQuariuskriraStig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechBeathe SolbergMorten JensenIngunnJKari ElisabethLars MæhlumIna Elisabeth Bøgh VigreReidun SvensliMaikenEster SNorah