Sammenkomsten

av (forfatter) og Johann Grip (oversetter).

Cappelen Damm 2008 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.36 (25 terningkast.)

91 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos norli.no! Kjøp ebøker og lydbøker på EBOK.NO Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Omtale fra forlaget

Sammenkomsten er et familiedrama, lagt til Irland og England. I Victorias historie fortoner fortiden seg som et puslespill der brikkene til slutt faller på plass og skaper et bilde man ikke vet om man ønsker å se. Elegant trekkes tråder fra fortid til nåtid, fra sex til begjær og fra selvdestruksjon til livsglede. Anne Enright har et rikt språk og en utsøkt litterær stil som får teksten til å gløde.

Bokdetaljer

Forlag Cappelen Damm

Utgivelsesår 2008

Format Innbundet

ISBN13 9788204152961

EAN 9788204152961

Språk Bokmål

Sider 302

Utgave 1

Tildelt litteraturpris Booker-prisen 2007

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

1 12 7 5 0 0

Bokomtaler

Denne teksten røper noe fra handlingen i en bok. Klikk for å vise teksten.
Godt sagt! (1) Varsle Svar
Godt sagt! (0) Varsle Svar

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Å begrave de døde er hardt arbeid.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Det fantes jenter med familier på sju eller åtte - noe som ble betraktet som litt entusiastisk - og så fantes det de patetiske jentene, som meg, med foreldre som bare ikke kunne noe for det, som avlet unger like naturlig som de dreit.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

And what amazes me as I hit the motorway is not the fact that everyone loses someone, but everyone loves someone: it seems like such a massive waste of energy.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Min stakkars mor fødte tolv barn. Hun kunne ikke slutte med å sette fremtiden til verden. Igjen og igjen. Tolv fremtider. Flere. Kanskje hun likte å få alle de barna. Kanskje hun hadde mer fortid enn folk flest å utviske.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Den er en forvirrende følelse - et sted mellom diaré og sex - denne sorgen som nesten er genital.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Hver forsommer drar jeg med ei god venninne til et solvarmt sted og med bøker i kofferten. Vi tilbringer stort sett dagene med lange, formålsløse vandringer og strandliv med bok og parasoll. Her er bøkene vi leste på stranda i Alanya de to siste mai-ukene i år.


Godt sagt! (2) Varsle Svar

Du vil kanskje også like

  • "The sea, the sea" av Iris Murdoch
  • "The Bell (Vintage Classics)" av Iris Murdoch
  • "Hvis ikke" av Carol Shields
  • "Dagbøker i stein" av Carol Shields
  • "Den glemte vals" av Anne Enright
  • "Svømme hjem - roman" av Deborah Levy
  • "Ville veier - nye historier fra Wyoming" av E. Annie Proulx
  • "Humlefangeren - roman" av Janne Stigen Drangsholt
  • "Fødselsdagsbrev" av Ted Hughes
  • "Tidebarn" av Ian McEwan
  • "Utespillets kunst" av Chad Harbach
  • "Fint akkurat som det er - historier fra Wyoming" av Annie Proulx
Alle bokanbefalinger for dette verket

Andre utgaver