Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Dette er den første boka i trilogien om Luka.
Omtale fra forlaget
Kan hjerter slå seg vrange? Kan man elske et annet menneske så høyt at man mister seg selv? En pistol mot tinningen, rosa sommerfugler spruter ut, men ingen spør hvorfor Luka går med akkurat den t-skjorta. Ikke før det skjer en motorsykkelulykke. Det brutale møtet mellom Luka, den sortkledde kunststudenten som er oppvokst med lukta av kumøkk og en mor som bryr seg minimalt, og Gard, trommisen med de gnistrende blå øynene og et krøllete brev fra en død far på innerlomma, blir begynnelsen på en hjerterå og uendelig vakker kjærlighetshistorie. En dramatisk fortelling som tar pusten fra leseren! Rått og fartsfylt, vart og vakkert - overraskende som livet selv. En bok som snakker til hjertet.
Forlag Schibsted
Utgivelsesår 2012
Format Innbundet
ISBN13 9788251656801
EAN 9788251656801
Språk Bokmål
Sider 206
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Denne boken likte jeg godt. Den er en intens kjærlighetshistorie om to unge finner sammen der ingen andre forstår dem. Historien tar også en overraskende og sjokkerende vending. Den er fartsfylt og vil nok fenge mange unge og voksne der ute om de lar seg rive med. Les mer her.
Trodde en stund at jeg leste en ordinær kjærlighetsroman, men jeg tok feil! En interessant bok.
Det motsatte av godhet er ikke ondskap, men likgyldighet.
Ingenting som kan kjøpes for penger vil noen gang kunne erstatte skuldrene du satt på når du strakk deg etter skyene.
Ingenting er så stille som en ambulanse uten sirener.
Ingenting som kan kjøpes for penger vil noen gang kunne erstatte skuldrene du satt på når du strakk deg etter skyene...
Jeg bor ingen steder. Jeg bare er.
Bøker som ligner "Faen ta skjebenen" av John Green.
Stikkord: Dette er bøker som spiller på hele følelsespekteret. Du vil smile og gråte, og bøkene får deg til å tenke. Spesielle karakterer som du blir glad i. Kjærlighet. Lettlest.
Se flere bøker som ligner her:
http://www.goodreads.com/list/show/19203.If_you_love_John_Green_books_you_ll_love_these_books