Omtale fra forlaget
I "Mord i silke og fløyel" utspiller morddramaet seg i omgivelser som skulle inspirere til alt annet enn uhyggestemning: en elegant motesalong i Stockholm er åstedet. Og personene er også alt annet enn kriminelle typer: den beskjedne, men fabelaktig dyktige tilskjærersken, de flittige syerskene bak kulissene, salongens stilige og charmante innehaverske ... Og kundene: den selvsikre, rike sosietetsfruen med en ektemann som har mer sans for den mannequinene har under kreasjonene, - hoffsangerinnen Camilla Martin med sin tålmodige kriminalkommisær Christer Wijk, og den blaserte unge frilanstegneren som tjener så utrolig mange penger... Et miljø som under Maria Langs penn tegner seg i rappe karakteristikker, muntre dialoger og ikke minst i et uhyre sinnrikt uttenkt mordproblem.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2018
Format Lydfil
ISBN13 9788202548674
EAN 9788202548674
Serie Christer Wijk (6)
Genre Politi og detektiver Krim
Omtalt tid Etterkrigstiden
Språk Bokmål
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
http://zeldajenta.blogspot.no/2013/02/kosekrim.html
Spesielt liker jeg tonen i bøkene. De er skrevet på -50/-60 tallet og karakterene er høflige, omsorgsfulle, egoistiske, grådige, lykkelige og ulykkelige, med stil. De behandler hverandre på en måte som nesten er borte fra vår vanlige omgangsform og de snakker et språk uten vulgære detaljer. De myrder til og med forsiktig og med omtanke, kunne jeg nesten si. Jeg er selvfølgelig glad i bøker “av i dag”. Mye av det nye som gis ut er praktfullt, men Maria Lang og forfattere som Dickens, Christie og mange, mange fler har et språk og en tone i bøkene sine som er borte i dag. Heldigvis vil du vel si, og jeg og, for den slags skyld. Det er klart dagens forfattere ikke skal skrive som dem som levde for femti og hundre år siden. Da er det godt at vi har bøkene deres her, og kan krype ned i en god stol med en bok som gir bare glede.
Hele min omtale finner du på bloggen min Betraktninger
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket47 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verketDenne er mest til mitt eget bruk. Jeg har lyst å lese bøker i rekkefølge selv om man ikke trenger å lese dem i rekkefølge.