Ingen lesedato
Ingen favoritt
Ingen terningkast
Ingen omtale
Omtale fra forlaget
Elisa er malerinne. Hun oppfatter tilværelsen gjennom farger, fragmenter, lys. Hennes kontakt med andre mennesker er skjør. En roman om morsarv, om å redde seg og finne sitt eget uttrykk.
Elsa er malerinne. Hun oppfatter tilværelsen gjennom farger, fragmenter, lys. Hennes kontakt med andre ved hjelp av språket er skjør. Hun ser døde mennesker , og møtene med dem driver henne videre som kunstner.
Romanen foregår i Elisas sinn. Det er en malt roman, impresjonistisk satt sammen, rik på farger og nyanser. Den beskriver sorg over det som er gått tapt og som ikke kunne bli kjærlighet. Elisa lever snublende nær ruinen, det forstyrrede, ikke levedyktige. Hun er en selvstimulerer, og følger sine fungertuppfornemmelser.
Flekker er en roman om morsarv, om å redde seg og finne sitt eget uttrykk. Det er skildringen av en frigjøringsprosess, et sterkt og annerledes kvinneportrett.
".. En usedvanlig tett tekst med korte, huggende, dramatiske hovedsetninger."
Les hele anmeldelsen i Dagsavisen
Forlag Cappelen
Utgivelsesår 2000
Format Innbundet
ISBN13 9788202201463
EAN 9788202201463
Språk Bokmål
Sider 147
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket