Hei Rose-Marie! Jeg leste den boken du snakker om i min ungdom. Den norske versjonen jeg leste het "Evige øyeblikk", og jeg merket meg også spesielt historien om Händels Messias. At dette er en veldig god bok er jeg helt enig i. Vilde

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Viser 2 svar.

;-) Jeg likte historien om Händels Messias spesielt godt fordi jeg elsker denne musikken! Den hører med i førjulstiden i mitt liv. Jeg likte boka så godt at jeg kommer til å gjøre mye for å få tak i resten av Zweigs bøker!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ja, er det ikke fascinerende hvordan Händel så konsentrert fikk ned denne inspirasjonen bare i løpet av et par tre dager. Han spiste knapt. bare arbeidet. Man kan trygt si at han hadde kontakt med sin muse, sin Daimon.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Sist sett

Rosa99NorahBerit RSiv RønstadMonaBLTurid KjendliesomniferumHarald KBerit B LieKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokatta