Helt utrolig hva du kan finne! Diktet er lest og arkivert for senere bruk. Prøvde å google på han, men det var lite jeg fant - noen salmer.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Trodde man skrev vener på nynorsk?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Var ikke klar over at han skrev dikt! Hvor har du hentet dette?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Den så ikke jeg. Men er viner=venner på nynorsk? Jeg tenkte at det var en vinsamler ikke skal gå for ofte i "vinskapet"

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Måtte straks kikke i almanakken. Jo, der står Viner, men ikke flasker. Tror jeg har hørt Viner på TV, når jeg nå har fått tenkt meg om. Kan det være vinsamlers måte å nevne vin i flertall?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Dette diktet likte jeg. Forfatteren er ukjent for meg. Ser han har diktsamlinger fra 1970-tallet. Hvilken samling er dette diktet fra? hehe som du kanskje vet så har jeg litt forkjærlighet for "frø"!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Har satt den på ønskelisten/huskelisten over bøker jeg vil lese.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Du har det i deg

Du har det i deg.
Langt inne i deg et sted.
Det gule, glanende øyet. Og tanken:
som er kaldere enn is.

Inne i deg og godt gjemt:
Stirreøyet som kan se gjennom mur.
Og tanken (Gud hjelpe oss alle)
skarpere enn et sverd.

Hva gjør vi?
Lar det høre natten til?
Godt gjemt.
Ja.
Nei.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ein skal vitja sine Viner, men ikkje for tidt.

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Ja samme her. Var på jakt etter Pusteboka. Fant diktsamlingen Pusteøvelse av Rolf Jacobsen. I Alle mine dikt (hvor Pusteøvelse er inkl.) fant jeg dette diktet

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Da styrer jeg unna. Takk!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Se

Månens tommelfinger blar i nattens bok.
Finner en sjø hvor ingenting er trykt.
Tegner en rett strek. Det er alt
den kan.
Det er nok.
Tykk strek. Rett mot deg.
-Se.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Jeg skulle gjerne hatt den jeg også. :)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Må med skam meddele at jeg har de 8 bindene til Jens Bjørneboe, men har ikke fått lest noen enda. Er litt fascinert av 1880 årene. Mye av det som ble debattert om da, er blitt forsåvidt selvfølge for oss idag. Det er "nesten" ingenting som sjokkerer oss lengre. Det som gjenstår bl.a. er lik lønn for likt arbeid.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ja, men heldigvis må jeg tilføye. Hos fostermoren får hun den omsorgen hun har manglet i løpet av de få leveårene. Innrømmer at jeg leste boken ut iløpet av få dager. Den er så absolutt tankevekkende. "Fostermoren" blir så inderlig glad i denne jenta som så tilfeldig havnet hos henne. Får innsikt i at hun i alle år har savnet sitt eget barn som gikk bort så tragisk.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Tikk takk

Tikk takk
Tikk takk
Tida går
Livet med!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Ein skal vyrda den, som vel heve gjort.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Har nå satt denne på ønskelisten og kommer til å låne den på biblioteket ganske snart.
Vil også si at biografien om Hans Jæger av Ketil Bjørnstad er utrolig god og gir et godt bilde av samtiden. Det gjør også biografien om Ragna Nielsen "Livet er et pust" - som gir et godt bilde av kvinnebevegelsen som inkluderer Bjørnstjerne Bjørnson, Jonas Lie, Henrik Ibsen. Foruten et bilde av skolen den gang, samt utviklingen av tilgang til videre utdannelse for kvinner. Det jeg ikke var klar over før jeg leste sist nevnte bok var at kvinner hadde fått delvis tilgang til å stemme ved kommunevalg i 1901 og delvis tilgang til å stemme ved stortingsvalg i 1907 (tror jeg). Begge bøkene har vært av stor interesse å lese får et godt inntrykk av tiden og menneskene som levde da. Ragna Nielsens yngste bror var valgt inn på stortinget - Venstre.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

hehe det må hun dersom hun hamrer løs!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Dette hefte av Edel L. Aardalsbakke inneholder mange herlige dikt. Mange er rett på sak. De har iallefall truffet meg mang en gang.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Eileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav SelforsEmil Christiansenmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRuneLisbeth Marie UvaagBjørg L.Kirsten LundKristin_Jane Foss HaugenKarin BergMorten MüllerMads Leonard HolvikPiippokattaLene AndresenElinBeTove Obrestad WøienEllen E. MartolDemeteredgeofawordChristofferAQuariuskriraStig TCamillaLailaAnne Berit GrønbechBeathe SolbergMorten JensenIngunnJKari ElisabethLars MæhlumIna Elisabeth Bøgh VigreReidun SvensliMaikenEster SNorah