Som en blomst
Som en blomst i skogen,
blant høye, gamle trær,
vokser du og får meg
til å spørre hvem jeg er.
Du nikker der, i dagen,
med solskinnskåpen på,
og lærer meg at alt
som er, er her og nå.
Når natten kommer, lukker du
din blomsterhatt, så stille,
og viser meg fra drømmeland
det store i det lille.
Hverdagsperle
En liten hverdagsperle,
det er du for meg,
et stjerneskudd i dagen,
som lyser opp min vei.
Jeg ønsker deg det beste,
mens jeg holder øye med
min villblomst når den vokser,
ser til at den får gro i fred.
Allting gikk så bra så bra, og han fikk dalere på kistebunnen og lysestaker av sølv på bordet. Ikke før lenge efterpå forstod han, aller bakerst i hodet, at nå var han kommet i berg, kommet i berg, kommet i berg, og sølvet var kråkesølv, og brødet var kukaker. og vinen var oksepiss.
Jeg har kost meg med denne klassiske krimmen, som også jeg vil kalle det. Godt driv i boka, ja, så bra at en har lyst til lese den ut i et jafs.
Klart det er ting som en kan pirke på, men i det store og det hele er det en vellykket og underholdene bok.
Bena på bordet
et kurs med te
en blokk å skrive på
Ingen kan vel tenke seg
at jeg skal vaske nå?
Reidunn Eikanger Kvalø
Tro aldri på
ordene
de fleste har jeg lært
av andre
men huden hvisker
en skjør sannhet
bare du får se
Hurra for alle
late damer
som lar rotet bli i fred
som slapper av - ja koser seg.
Det kommer nok en tid
da vaskebøtten finnes frem
og det blir rent i late damers hjem.
Reidunn Eikanger Kvalø
En venn å ha
på mørke vinterdager
En venn å ha
når kroppen trenger ro
Det er vanskelig å reise seg igjen
fra sofaen
min gode venn
Reidunn Eikanger Kvalø
immortals die, live
again, search for lovers lost
as centuries turn
Glass Souls (House of the Rose 01) av Michaela August
og noen netter
føles det som om
alle menneskene
som noensinne
har sittet i
et styrtende fly
og vet de skal dø
sitter inni meg
Forfatter: Nils-Øivind Haagensen
Utgitt: Fra samlingen «God morgen og god natt», Oktober, 2013
Kom det så sant ut et rykte, at der er det en kar som mange vil ha, så skulde de ha ham alle. Men fikk de først tak i denne karen, som de var så glad i fordi han var frikar og ungkar og spellemann, jo da skulde du ha takk, da gjaldt det bare å få satt ring i nesen på ham og skylapper for aua på ham og klave om halsen på ham og få ham inn i båsen.
Har gitt ut noen av diktene dine? Liker dem veldig godt. :)
Det hadde vært fint om du kunne legge anmeldelsen din åpen her inne på bokelskere?
Vet ikke om Sagaen om Isfolket vil falle innenfor rammen, men mener å huske at Sandemo skrev seg selv og mannen sin inn som aktive personer i en av de siste bøkene i serien.
Best var det å stikke dotter i ørene og lukke øinene og bite av seg tungen, så hørte en ikke det en hadde vondt av og så bare det en hadde godt av og kom ikke til å forsnakke seg.
Bare hyggelig å kunne tipse om slike ting :)
Jeg har mange bøker på ventelisten, på nattbordet, under nattbordet, i sofakroken osv. Uleste, halvleste og noen ferdigleste som jeg ikke har klart å legge helt bort ennå.
Tidligere hadde jeg et veldig behov for å eie mange bøker, men etter noen flytterunder og pga økonomi, har jeg blitt mere kritisk før jeg kjøper nytt. Jeg kjøper nå veldig sjeldent nye bøker dersom jeg ikke allerede har lånt den på biblioteket eller andre plasser først, og bestemt meg for at den vil jeg virkelig ha. Dette gjelder også til en viss grad boksalg som Mammutsalg osv. (Bruktbøker kan jeg gjerne handle mere "på impuls". Har en bruktbokhandel i nærheten som gir 50 % rabatt dersom en leverer inn gamle bøker).
Men jeg har en ønskeliste på bøker og forfattere (både i hodet og her på bokelskere) og bruker Bokfunn.no ganske aktivt, for å sjekke når/om de er salg. Og da handler jeg med (ganske) god samvittighet, og tenker at jeg jo faktisk får dem ganske billig.
Fant flere godbiter til 50 % på Ark i dag :
- Isabellas store bok om kjøkkenhagen
- Skafferiets kokebok
- Snøbarnet
- Lunsjboks på 10 minutter
- Lekkert til lunsj
- 1 røre, 100 vafler og pannekaker
Hvilken lykke :)
JA. Følelser, reaksjoner, oppvekker, humor
Hvilken lykke!
Fant meg flere godbiter som har stått på ønskelisten min lenge :)