Det var koselig og morsom underholdning. Latteren satt løs.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

vent

Klar ventande kveld
Denne natta ville
fyrste frosten kome

Vi sat under lauvfallstrea
som kransa den store kyrkja
Lyset frå lyktene trekte ned
gjennom det gule lauvet
slik honning søkk i varm mjølk

Ein annan stad sov mjuke born
med opne hender opne munnar

Forfatter: Hilde Myklebust
Utgitt: Frå samlinga “Søkk”, Samlaget 2008

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Kjøkkenmassakren

Gulroten gikk i det rivjernet der,
vekk på 1-2-3.
Kålroten, som stod altfor nær,
ble revet med.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Der kann vera hardt Skal på ein mjuk Kjerne.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Når jeg nå har tenkt meg litt om. Når bøkene allerede har blitt utgitt som innbundet og heftet - så blir de igjen utgitt heftet som inngår i Cappelen Damms krim, som har egen webside. Jeg har ikke funnet bøker jeg har kjøpt igjen her må jeg innrømme

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Forsøkte å søke på ISBN: 978-82-02-38803-4 på Google og fikk " fant ikke samsvar med noen dokumenter" til svar.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Funksjonen under lister at man kan skille "De man følger" og resten har alltid vært der. Men det er nytt med å søke etter stjerner det har jeg ikke prøvd.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Er din heftet, fra samme år og med samme fremside?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fakta faller på plass

som bitene i et puslespill,
jenker seg etter hverandre uten albuer.

Håpet har endelig godtatt
den fredelige hangaren. Men fantasien
som aldri har opplevd landsbyers
tette nettverk og runde skuldre,
holder det gående med dødsdømte flyavganger
lenge etter at vingene er skrudd av.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

D'er mangt stort i Upplaget og smått i Nederlaget.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Det samme forundret meg! Jeg husker godt at Jarle eksplisitt beskrives som enebarn i foregående utgivelser. Når historien i tillegg fortelles i første person - ja, jeg var lenge i tvil om dette egentlig handlet om Jarle Klepp (sløv som jeg er oppdaget jeg etterhvert at omslaget utvetydig stadfester at det er en Jarle Klepp roman..). Min gjetning er at forfatteren har latt denne teksten flyte fram nærmere sitt eget liv enn de foregående.
Men jeg vet ikke. Og det er en av de nydelige tingene med lskjønnlitteratur.
Synes boken er noe mer ujevn enn jeg har blitt vant med fra Renberg - men på sitt beste skriver han seg rett inn i nervesystemet mitt.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Har de en webside?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ser at samme bok på dansk koster 197 DKK, innbunden.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

hehe da må man være venn med seg selv også da!

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Mellom meg og det største

-om det fins.
Mellom meg og det minste
-om det fins.
Den samme umålbare avgrunnen,
stupende partikler av lys eller mørke
mot pupillen i en altomfattende
sirkel: Øyet
av samtidighet med enhver tid.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Takk for svar. Liker å lese slike bøker med filosofiske øyne. Selv om jeg er kristen så svelger jeg ikke alt. Derfor liker jeg bøker som er balansert "for/imot", for å si det på den måten. Folk var intelligente den gang som nå, men ble bremset av miljø og teknikk.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Dette brevet ble lenger enn vanlig fordi jeg ikke hadde tid til å skrive kortere.
Blaise Pascal

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Tør du laste et brev, som du aldri har lest?
Ludvig Holberg

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Jeg står og betrakter brevet et lykkelig langt minutt, de kjære kjente bokstaver over den grå konvolutt.
Nordahl Grieg

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Den dagen det ikke skrives brev, vil livet miste mye av sitt lys og sin varme.
Johan Falkberget

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Sist sett

VannflaskeHarald KKirsten LundHildeHeidi HoltanEster SAnne-Stine Ruud HusevågToveNicolai Alexander StyveTone Maria JonassenSilje HvalstadIngeborg GJohn LarsenKristin_Sigrid Blytt TøsdalEirin EftevandHilde Merete GjessingHilde H HelsethIngunn SsiljehusmorTove Obrestad WøienAgnesJoakimVibekeLene AndresenDaffy EnglundKorianderBjørg L.Aud Merete RambølAstrid Terese Bjorland SkjeggerudElisabeth SveeStein KippersundEli HagelundNinaMorten JensenalpakkaEirik RøkkumPiippokattaBeathe SolbergSigmund