Nei, og bedre har det ikke vært ytra noe her inne på evigheter. Takk til deg, Strindin.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Dessverre er vi ikke så gode på å rose og anerkjenne hverandre. De fleste finner det mye enklere å kritisere. Du fortjener allverdens hedersord for alt du står på for bokelskere.no både i forbindelse med oppdateringen og ellers.

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Takk for at du minte meg om denne, leste den for veldig mange år siden, og den tåler og leses om igjen. De fleste av Steinbecks bøker gjør det.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Under oppdateringer synes jeg alle de små profilbildene under hverandre virker forstyrrende/forvirrende. Kunne tenkt meg bare navn, og mer tekst.

Godt sagt! (5) Varsle Svar

Mener du sånn det var før?

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Eller merk teksten og så delete, gjør samme nytten.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Et alldeles nydelig dikt av Wildenvey som min mor leste for meg når jeg var liten.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Jeg tenker at så lenge du ikke lagrer, så avbryter du innholdet.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

De gamle listefunksjonene gjorde at vi kunne flytte bøker direkte fra siste posisjon til Nr. 1 og omvendt. Praktisk hvis du har mange bøker på listen og har glemt å legge inn en av de første. Det går ikke lenger oppdaget jeg i går.

Jeg er veldig takknemlig for at vi nå kan ha flere uferdige lister, og har jeg forstått det rett så kan vi nå ha over 100 bøker i dem hvis vi trenger det. Bøkene ser også så mye finere ut enn før, ikke bare her, men på hele nettstedet.

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Hjertelig takk!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Slik tenkte også jeg i starten. Jeg skriver en del bokomtaler her, og synes det er gøy med tilbakemeldinger og diskusjoner - ja, at det som jeg har lagt en del arbeid i faktisk blir lest. Det virker som om det jeg skriver nå bare blir borte i all mengden av andre ting.

Men så har jeg altså endt opp med å revudere dette etter å ha tenkt meg litt om. Dersom man tidligere laget en bokomtale, ble den litt borte i alle kommentarene også. Nå står derimot omtalen der - knyttet til selve boka - slik at den er lett å finne igjen både for den som har skrevet den og for andre som ønsker å lese en litt mer strukturert omtale av noe slag (dersom man kan kalle det for det?).

Jeg tror heller jeg ville ha foreslått en annen løsning. I dag er det tre hovedkategorier av tråder. Hva med i stedet å opprette en fjerde kategori - kalt "bokomtaler"? Så kan man se de nyeste bokomtalene fortløpende?

For øvrig er det mulig at André har hatt en plan med å gjøre det nettopp slik han har valgt - for dersom det blir for mye diskusjoner i tilknytning til bokomtalene, som på mange måter egentlig står litt på egne bein, ofte ikke helt egnet til å starte en debatt, med mindre noen skulle være veldig uenig (men da kan man kanskje i stedet skrive sin egen bokomtale?), så blir det fort veldig rotete.

Så jeg vet ikke helt hva jeg skal lande på, jeg. Kanskje noen får stjerne-abstinens av dette? For man får jo plutselig ikke så mange stjerner lenger. Selv lever jeg helt greit med det - godt at nye krefter slipper til i stjernetoppen, ikke sant!? Jeg har uansett min litteratur- og filmblogg og det er først og fremst lesere jeg er ute etter - lesere og respons. ;-)

Godt sagt! (3) Varsle Svar

Det har vært mange diskusjoner om å endre dette med bokomtaler/bokdiskusjoner/hvordan få vekk de såkalte one-linere som Oddmund kaller de, de som skriver kun for egen del. Så får vi en endring, men da vil vi ha tilbake det gamle. Det forstår ikke jeg.

De som ønsker å diskutere sin bok og bokomtale kan legge den ut begge steder, kopiere, lim inn.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Så lenge en del folk fortsetter å skrive mest for sin egen del, og ikke bryr seg om det de skriver har noen relevans for andre, så kan jeg ikke si at det spiller så stor rolle om det fortsetter som i dag eller vi får alt under OM BØKER igjen som vi hadde før.

Nå virker det som de fleste hiver seg på BOKOMTALENE, og da kan jo diskusjonene bli stående litt på siden, istedetfor å forsvinne i løpet av kort tid som de gjerne gjorde før, tenker jeg. Så akkurat en bokomtale: "skal lese, men på norsk". Et godt eksempel på det jeg skriver over her.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg må innrømme at jeg savner de små koselige bildene av de jeg følger/følger meg på profilen. De brukte jeg også å klikke på når jeg ønsket å gå inn på profilen til de jeg følger.

Godt sagt! (14) Varsle Svar

Blant betrodde venner og familiemedlemmer gjorde man i all stillhet narr av Taliban. Folk hadde håpet på bedre forhold etter borgerkrigen, men som det afghanske ordspråket sier: Da jorden revnet, kom eslene frem.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Det har skjedd noen ganger før. Ikke mer bry enn å melde fra og og slette meldingen. Spora et spesielt brukernavn på nettet herfra helt til et lugurber nattklubb i Thailand en gang. Så da er vel liten tvil om hva det dreier seg om.

Godt sagt! (2) Varsle Svar

Jeg kunne veldig godt tenke meg å ha forfatternavnet sammen med tittelen på bokomtaler og sitater. Ser de står på hjem/forsiden, men når jeg klikker videre blir forfatternavnet borte. Hvis dette ikke er veldig mye jobb, så tenker jeg at forfatter og tittel hører sammen.

Godt sagt! (18) Varsle Svar

Far elsket å lese, og han oppmuntret meg bestandig til å lese så mange bøker jeg kunne. Han pleide å bruke dette ordspråket: "Si meg hva du leser, og jeg skal si deg hvem du er."

Godt sagt! (6) Varsle Svar

Så flott at du deler, Karin!

Godt sagt! (3) Varsle Svar

De fleste i Vesten er blitt forledet til å tro at intoleransen, brutaliteten og den kraftige kvinneundertrykkelsen i Afghanistan begynte med Taliban-regimet. Men det er en løgn - mer blår i verdens øyne fra krigsherrene som dominerer Hamid Karzais USA-støttede, såkalt demokratiske regjering. I virkeligheten ble noen av de verste grusomhetene i vår nære fortid begått under borgerkrigen, av de mennene som nå sitter ved makten.

Godt sagt! (4) Varsle Svar

Sist sett

Mads Leonard HolvikReidun SvensliÅsmund ÅdnøyAnniken BjørnesHeleneLailaanniken sandvikJørgen NIngunn SPiippokattaEgil StangelandOleHilde Merete GjessingBerit RRufsetufsaKirsten LundAnette STurid KjendlieJulie StensethVanja SolemdalAvaAgathe MolvikDagfinn JakobsenEmil ChristiansenStig TAkima MontgomeryAstrid Terese Bjorland SkjeggerudElisabeth SveeDemeterTerje MathisenFindussiljehusmorNorahEileen BørresenTanteMamieTine SundalJan-Olav Selforsmay britt FagertveitAlexandra Maria Gressum-KemppiRune