Bokhyllene er ment å fungere som fysiske bokhyller, der man må velge én.

Hvis du vil kategorisere bøker er det mulig å bruke emneord.

Emneord går det an å legge inn mer enn ett av. Dermed kan man markere Ringenes herre med emneordene "fantasy" og klassikere".

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Etter ønske fra flere har jeg i dag lagt til en funksjon som gir deg søkeforslag om man ikke får treff på søket sitt.

Det gjør at hvis man for eksempel søker på "min kapm" eller "Ari Benh" vil man nå bli spurt om man mente "min kamp" eller "ari behn".

Søkeforslagene fungerer best om man søker på forfatternavn i formatet "fornavn etternavn" eller en boktittel.

Godt sagt! (7) Varsle Svar

Denne er tilbake nå. :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

God idé!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

http://bokelskere.no/bokimport/ har stått bom fast flere dager, fordi jeg flyttet databaseserveren. Den er startet opp igjen nå, og driver på og svelger unna importeringskøen.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Fikset! :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Vi vokser og vokser, og setter stadig nye besøksrekorder.

I dag fra 09:00 til 12:00 har vi oppgradert bokelskere.no og flyttet databasen vår over til en egen server for å få høyere kapasitet.

Godt sagt! (3) Varsle Svar

skal undersøke dette!

Godt sagt! (0) Varsle Svar

skal se hva jeg kan få til med dette.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Takk for det!

Det er veldig moro å se diskusjoner som startes, sitater som hagler inn og bokhyller som fylles.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Jeg ønsker at man kunne merke av bøkene man ønsker seg og vil lese, uten at disse skal telle med i totalt antall bøker man har i bokhyllen.

Mener du at tallet i menyen - skjermbilde fra menyen - burde fratrekkes bøker som ligger under "skal lese" eller "ønsker deg"? Slik at om man har lagt til 100 bøker, men ønsker deg 10 av disse, så burde det stått 90 bøker?

Det er mange bøker jeg slett ikke eier, men ønsker å lese (jeg får mange gode ideer her), - men nå utgjør de ønskede bøker en kvartedel av "bokhyllen min", og gjør oversikten vanskeligere mhp de bøker jeg faktisk har.

Jeg ser at du har opprettet en bokhylle med navnet "ØNSKER Å LESE". Mener du at du vil ha denne bort fra kakediagrammet her? kakediagram

Kan ikke bokhyllen bare utgjøre antall bøker man faktisk har lest?

Kan du forklare nærmere hva du mener med bokhyllen i denne sammenhengen?

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hvordan forandrer man profilbilde? Jeg fant det her forleden, men jeg har visst mistet det igjen ^^

http://bokelskere.no/bruker/innstillinger/bilde/. (Når man forandrer bildet må man ofte friske opp sida man er på for at det nye bildet skal synes.)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Ja, god idé! Skal endre dette til neste oppdatering.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Når man har lest en bok flere ganger teller vi bare med sidene én gang. (Jeg tenkte det var mest logisk, siden det er snakk om de samme sidene.)

Godt sagt! (1) Varsle Svar

Daotosortert liste over diskusjoner man er med i finnes på http://bokelskere.no/diskusjoner/du_er_med_i/.

Vi har ikke en tilsvarende liste over tråder man har startet.

Søk skal komme! :-)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Den beste måten å finne diskusjoner knyttet til et forfatterskap er å klikke på forfatternavnet og kikke på utgivelsene hun er med på.

(Akkurat Sara Waters ser ikke ut til å være registrert i databasen vår.)

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Alle som har meldt seg på før fristen vil nå få etter det jeg hører.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

http://bokelskere.no/bruker/innstillinger/ er det nå et nytt valg om du en gang skulle ønske å slette profilen din på bokelskere.no.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

ja.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Hold musepekeren over hyllenavnet, da dukker det opp en blyant. Klikk på denne, og du kan redigere hyllenavn eller slette bokhylla.

Godt sagt! (0) Varsle Svar

Sist sett

Harald KBerit B LieBerit RKetilsveinEgil StangelandIreneleserellinoronilleKirsten LundNorahTone Maria JonassenMorten Jensenandrea skogtrø egganKaramasov11ingar hRandiATorRufsetufsaSynnøve H HoelRagnar TømmerstøAnne Berit GrønbechMarit AamdalritaolineEvaAmanda AElinBeReidun SvensliAstrid Terese Bjorland SkjeggerudBente NogvaVannflaskeTovealpakkaEli HagelundSigrid NygaardPiippokattaEivind  VaksvikGroHilde H HelsethRoger MartinsenDemeter