Å være sammen er ikke det samme som hvetebrødsdager. Den handler om den virkelige deg og meg. Jeg ønsker å våkne opp hver morgen med deg ved siden av meg, jeg ønsker å se deg på den andre siden av middagsbordet. Jeg ønsker å dele hver eneste hverdagslige detalj av min dag med deg, og høre hver eneste detalj om din. Jeg ønsker å le sammen med deg, og falle i søvn med deg i armene mine.
Saken er at verden ikke er lett for noen av oss. Det har den aldri vært, og det kommer den aldri til å bli.
Du ser alle andre steder enn i speilet for årsaken til problemer i livet ditt.
Men stol på meg når jeg sier at minner er pussige greier. Iblant er de virkelige, men andre ganger forandrer de seg til det vi vil at de skal være.
Dette har jeg aldri fortalt deg, men mens du var i marinen, hadde jeg en drøm en natt. Jeg befant meg i en eneg full av markblomster, og selv om jeg ikke kunne se deg, hørte jeg at du sang denne sangen for meg. Og da jeg våknet, var jeg ikke redd mer. For frem til da hadde jeg alltid vært redd for at du ikke skulle komme tilbake. Jeg sto fastfrosset.Det var ingen drøm, sa jeg til slutt.
[...] Og hver eneste beslutning har konsekvenser. Du må lære deg å ta ansvar for de valgene du gjør.
Noen ganger, når solen skrådde inn gjennom soltaket og badet Tucks gårdsplass i smeltende sensommerdis, kunne hun nesten fornemme Dawsons nærvær ved siden av seg. Og igjen ble hun minnet om atTuck hadde vært alt annet enn gal. På samme måte som med Clara var Dawsons gjenferd overalt.
Og jo oftere hun var på besøk,desto mer intense var minnene blitt;for lengst hendelser og følelser steg opp til overflaten fra dypet av fortiden.
Jeg er veldig enig i din mening! Syntes det var veldig lite handling, og angående det med festen var det rett og slett uhyggelig. Veldig ekkelt bok etter min mening i alle fall :/
Veldig enig i din mening her! Likte ikke boken noe særlig dessverre :/
Veldig enig i det du sier her, og er nokså uenig i de andre kommentarene. Syntes den var innholdsrik og morsom samtidig. Fikk i alle fall et bedre inntrykk av forsvaret, og at jenter også har nok tæl til forsvaret!
Jeg er veldig enig i det du sier! Syntes leserne fikk for liten kjennskap rundt den nye verdenen og hovedpersonene :/
Ikke rart at jeg syntes boken var litt uforståelig!! Jeg visste ikke at det var en oppfølger, haha! Føler meg litt dum nå, men da var det kanskje ikke så rart at jeg ikke følte at jeg fikk et så godt kjennskap til hovedpersonene heller. Så ikke at det sto noe på boken om at det var en oppfølger heller.. Så det var litt dumt :P
Jeg er så enig i det du sier om fødselen! En veldig skummel og ekkel beskrivelse, og jeg føler at jeg ikke har mot nok til å få barn nå. :S
Denne leste jeg også for noen år siden, og jeg likte den ganske godt! Husker at jeg leste den ut på en natt eller noe lignende, for jeg klarte ikke å stoppe. Veldig godt skrevet, og det var virkelig en god leseopplevelse :D
Ja, hadde litt søvnproblemer jeg også!! Måtte bare lese videre, hehe :D
Leser Sønnavind Syndere i sommernatten av Frid Ingulstad. Ble tipset av både moren og bestemoren til kjæresten min, og jeg liker serien kjempegodt :D
Tror jeg har lest ca 17-18 av disse :)
Det varierer mellom en dag og en uke. Tror jeg leser ganske fort, for det er i alle fall det folk flest sier om meg :)
Det måtte bli " Søskenkjærlighet" av Katarina Von Bredow :)!!
Gode og kloke ord må jeg si! Man får selvfølgelig et nærere forhold til de personene man diskuterer med, men i tillegg er det mye lettere å huske dem! Ville for eksempel lett tatt feil av bestevenninen min og andre av vennene mine på Facebook dersom de ikke hadde hatt profilbilder :)