Mesterdetektiven Blomkvist og lille Rasmus

av (forfatter).

Gyldendal Tiden 1977 Innbundet

Gjennomsnittlig terningkast: 4.85 (13 terningkast.)

115 bokelskere følger dette verket.

Kjøp boken hos

Kjøp boka hos Akademika Kjøp boka hos ark.no

Rune U. Furbergs eksemplar av Mesterdetektiven Blomkvist og lille Rasmus

Lesetilstand

Har lest denne

Hylle

Krim/spion

Lesedato

2018

2015

1994

Favoritt

Ingen favoritt

Terningkast

Min omtale

Ingen omtale


Omtale fra Den Norske Bokdatabasen

Ved et tilfelle dumper Karl Blomkvist opp i et kidnappingskomplott. Det er farlige folk mesterdetektiven og vennene hans får med å gjøre, spioner på jakt etter formler og arbeidsmetoder for fremstilling av et spesielt metall. Oppfinneren av metallet, den lille sønnen hans og Eva-Lotta er snart i spionligaens makt, og det blir mesterdetektiven Blomkvist og vennen Endre som må bruke all sin kløkt og oppfinnsomhet for å berge både formler og mennesker. Dette er den tredje boka om mesterdetektiven Blomkvist.

Bokdetaljer

Forlag Gyldendal Tiden

Utgivelsesår 1977

Format Innbundet

ISBN13 9788210012785

EAN 9788210012785

Genre Politi og detektiver

Språk Norsk bokmål

Sider 157

Utgave 1

Finn boka på biblioteket

Du kan velge et fast favorittbibliotek under innstillinger.

Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!


Bokelskeres terningkastfordeling

2 8 2 1 0 0

Bokomtaler

Elsker alle de tre bøkene om Kalle Blomkvist, men den aller beste er uten tvil denne siste. Astrid Lindgren beskriver Kalle som en ung og ambisiøs pjokk på tretten, som samtidig nyter det å være ung og fri til å gjøre hva han vil.

Spenningen øker for hver bok, og mot slutten fikk den meg fullstendig trollbundet. Noe av det som gjør spenningen så intens, tror jeg må være at lille Rasmus er det klare gisselet, og at alt avhenger av Kalle, Endre og Eva-Lotta.
Eva-Lotta er dessuten ei tøff jente som det er lett å like. Hele trilogien om Mesterdetektiven Blomkvist er rett og slett en genial fortelling om å få være tretten år og full av lekelyst, samtidig som skumle saker hender og hjelpen er nær! Burde fått terningkast 7!

Godt sagt! (0) Varsle

Skriv en omtale Se alle omtaler av verket

Diskusjoner om boka

Ingen diskusjoner ennå.

Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket

Sitater fra dette verket

Ingen sitater ennå.


Legg inn et nytt sitat Se alle sitater fra verket

Lister som inneholder dette verket

Bøker av Astrid Lindgren


Godt sagt! (3) Varsle

Dette er bøkene jeg likte best igjennom min barndom og tidlig i min ungdomsperiode :D Etter som jeg har en tre år eldre søster leste jeg ungdomsbøker ganske tidlig, og vil derfor plassere en del av bøkene under barndom selv om det egentlig er ungdomsbøker. Nostalgi!


Godt sagt! (0) Varsle

Du vil kanskje også like

  • Mesterdetektiven Blomkvist lever farlig
  • Meisterdetektiven Blomkvist
  • Marikken og Junibakkens Pims
  • Emil fra Lønneberget gir seg ikke
  • Per Pusling og åtte andre fortellinger
  • Karlson på taket flyr igjen
  • Sunnaneng
  • Karlson på taket spøker igjen
  • Mye moro i Bakkebygrenda
  • Nye spell av Emil fra Lønneberget
  • Koste-Kari og de andre ungene
  • Jo visst kan Lotta nesten allting
Alle bokanbefalinger for dette verket