Omtale fra Den Norske Bokdatabasen
Svenhammed har fått halvparten av navnet sitt av faren, og halvparten fra Sven på sosialen. Han er født i Sverige og snakker svensk bedre enn svenskene men er allikevel ikke svensk. Med beina i to kulturer føler han seg utenfor. I journalen skriver han om vennskap, en gal slekt, en voldsom far og den vakre og uoppnåelige Emilia.
Omtale fra forlaget
Én: Jeg er født i Sverige, men jeg er ikke svensk To: Jeg kan svensk bedre enn svenskene, men jeg er ikke svensk Tre: Svensk er faktisk det eneste språket jeg kan, men jeg er likevel ikke svensk Fire: Jeg har ett øyenbryn istedenfor to og fett hårete armer, pizzabakerarmer - og det er ikke svensk
Svenhammeds foreldre måtte ha vært drita, skeve, fjerne, fakka, tjukke i hue, vekk, helt på bærtur da de ga ham navnet sitt. Det mener ihvertfall Svenhammed, som har fått halvparten av navnet sitt fra faren, og halvparten fra Sven på sosialen. Velkommen til Svenhammeds verden! Med beina i to kulturer føler han seg utafor, men her finner vi også fantastisk vennskap, en gal slekt, en voldsom far - og framfor alt den vakre og uoppnåelige Emilia.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2010
Format Innbundet
ISBN13 9788202329808
EAN 9788202329808
Omtalt sted Sverige
Språk Bokmål
Sider 174
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
20 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket