Omtale fra forlaget
Dei hadde vore kameratar så lenge Jan kunne hugsa. Men så blei Joakim borte. Han er hos Gud i himmelen, seier Anka i barnehagen. Han er blitt til jord som det veks blomar i, seier mamma. Kvar er Joakim? Gud må jo vita det. Papirfly, tenker Jan. Han kunne skriva eit brev til Gud, og senda det fram i lyset som rann inn gjennom dei store glasa langt der framme, der Gud var. Denne novella av lyrikaren Odveig Klyve danner grunnlaget for ein barnefilm som lanserast i september. Til bildebokversjonen har illustratøren Åse Anda laga fargelysanda akvarellar med ei personleg tolking av den vesle guten på leit etter ei stor sanning, og av den vaksne som kjem han i møte på ein konkret, frigjerande måte. illustrert av Åse Anda
Forlag Cappelen
Utgivelsesår 1995
Format Innbundet
ISBN13 9788202152734
EAN 9788202152734
Språk Nynorsk
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket1 bokelsker følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verketBarnebøker som håndterer temaet døden. Denne er på ingen måte i prioritert rekkefølge. Alle bøkene er fine på sin måte, dette er bare en oppramsing. Jeg vil legge til bøker fortløpende.