Omtale fra forlaget
Latteren er en idéroman så vel som en eksistensiell og ekspressiv tekst, en roman der jeg-fortelleren drives stadig dypere og mer foruroligende inn i erindringen, i voksende erkjennelse - men samtidig i forvirring - ved tilværelsen.
Gjennom et absurd forsøk på å forstå og snakke om selvmordet - Hedda Gablers selvmord, og selvmordet til en krigsskadet venn fra barndommen - prøver den mannlige jeg-personen i denne boken å nærme seg en purung kvinne, en av hans egne elever.
Med den fjerne, men ikke desto mindre destruktive, krigen som bakteppe, og vennens kaotiske brev fra den - utspiller kjærlighetsforholdet seg i et lukket rom.
Peter Sercks påtrengende fortelling punkteres og brytes av fotnoter der jeg-stemmen røper mer av sitt liv, sin uro og undring.
Forlag Cappelen Damm
Utgivelsesår 2012
Format E-bok
ISBN13 9788202366933
EAN 9788202366933
Språk Bokmål
Sider 300
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket10 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket