Omtale fra forlaget
I denne boka har du to store opplevelser i vente.
Den ene er å erfare hele den spennende historien bak klippfiskkulturen - dette er matkultur og næringsutvikling i skjønn forening.
Den andre opplevelsen er bokas kokebokdel, der du får presentert et vell av oppskrifter på bruk av klippfisk. Mens Norge eksporterer råvaren klippfisk, har vi i denne boka importert det ypperste av middelhavslandenens oppskrifter på klippfiskretter. Og måtte klippfisken oppleve den samme renessansen som lutefisken har gjort. Klippfisken fortjener det i langt større grad egentlig, fordi den kan brukes til så utrolig mange gode retter med en enorm smaksrikdom.
Forlag Damm
Utgivelsesår 2003
Format Innbundet
ISBN13 9788249607549
EAN 9788249607549
Serie Levende norske tradisjoner
Språk Bokmål
Sider 146
Utgave 1
Finner du ikke ditt favorittbibliotek på lista? Send oss e-post til admin@bokelskere.no med navn på biblioteket og fylket det ligger i. Kanskje vi kan legge det til!
Ingen diskusjoner ennå.
Start en diskusjon om verket Se alle diskusjoner om verket6 bokelskere følger dette verket.
Se alle bokelskere som følger dette verket